MİMARLAR

Konteyner İle Tasarım

Bu konu 5 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Emre Tokdemir tarafından güncellendi.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Yazar
    Yazı

Emre Tokdemir
    Katılımcı

Merhabalar herkese,
    Önümüzdeki dönem proje dersinde konteynerda bir mekan tasarımı yapmayı düşünüyorum. Şimdiden bir fikir alışverişi yapmak istedim. Neler tasarlanabilir acaba? Fikirlerinizi, önerilerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Ahmet Bozkir
    Katılımcı

Merhaba Emre,
    Konteyner denildiğinde tabi ki ilk akla gelen barınaktır. Çok güzel örnekleri de bulunmaktadır. Öncelikle bu örnekleri incelemeni tavsiye ederim sana. Ayrıca satış yapılan küçük büfeler için de satış yeri olarak düşünülebilir. Kolay gelsin.

Berk Altay
    Katılımcı

Selam,
    Plaj tarzı yerlerde wc olarak da kullanılabilir. Ama ebatlar da önemli. Kastınız tek bir konteyner içerisinde bir tasarım mı yoksa birkaç konteyner birleşiminden daha büyük mekanlar yaratılarak yapılacak bir tasarım mı?

Emre Tokdemir
    Katılımcı

Aslında amacım konteynerların sağlamlık, depreme dayanıklılık, hızlı montaj ve uygun fiyat avantajlarını vurgulayacak ve bütünleyecek bir konu seçmek.

Berk Altay
    Katılımcı

Anladım. Öyleyse konut en uygunu gibi duruyor. Özellikle şimdi çok revaçta olan, şehrin dışında bir arazide yapılan, hafta sonları yada yazın kalınılan köy evi-bağ evi için çok ideal bir ürün.

Emre Tokdemir
    Katılımcı

Çok teşekkürler.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

X