Makina Mühendisleri

kombi bakımı

Bu konu 5 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Hülya Ergeç tarafından güncellendi.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Yazar
  Yazı
 • #2770

  Hülya Ergeç
  Katılımcı

  Merhaba arkadaşlar,
  Evde kombi bakımını nasıl yapabiliriz yada yapabilir miyiz?
  Şimdiden teşekkürler.

  #2771

  Haluk Güleroğlu
  Katılımcı

  Merhaba,
  Kombi bakımına başlamadan önce kombi üzerinde bulunan basınç seviye göstergesini kontrol etmeliyiz, bu seviye her marka ve modelin kapatisesine göre çalışma standartlarına göre değişiklik göstermektedir. mekanik olan seviye gösterge cihazlarında kırmızı renk ile belirtilen basıncı aşmamak kaydı ile su basıncı düşük ise kombinin alt tarafında bulunan küçük su alma vanasından su ilave ediyoruz. Yeni çıkan kombilerde dijital sensör yardımı ile su aldırılabiliniyor ve basıncı dijital ekrandan izleyebiliyoruz.

  #2772

  Haluk Güleroğlu
  Katılımcı

  İkinci olarak, radyatörleriniz hava almış ise, içerisinde suyu sirkülasyon yapamaz sıcak su radyatörlerde dolaşım yapamadığı için petek yeterince ısınmaz, yada belirli bir kısmı ısınırken yarısı ısınmaz. Petek, radyatörlerin havasını kontrol ediyoruz, bunun için elinizde takım çantasına gerek yok, elinizde radyatörlerinizi aldığınızda yanında gelen küçük anahtar şeklinde olan aletten yardım alıyoruz eğer bu yok ise telaşa gerek yok düz ağızlı bir tornavida yardımı ile de bu işlemi yapabiliriz.

  Tüm her şeyi yaptık ama radyatörümüz çalışmıyor yeteri kadar sıcak değil ise, hattın suyunu genellikle banyoda bulunan vanasından boşaltarak ve açık haldeyken kombiye su aldırabiliriz. ve temiz su akana kadar bekleyebiliriz. Daha sonra sistemi doldurarak radyatörlerin havasını alabiliriz.

  #2773

  Hülya Ergeç
  Katılımcı

  Tüm bu maddeleri yaptığımız halde kombide bir sorun varsa?

  #2774

  Haluk Güleroğlu
  Katılımcı

  O zaman, uzman kişi ve kuruluşlardan destek almanız gerekir. Sistemsel bir sorun var demektir.

  #2775

  Hülya Ergeç
  Katılımcı

  Evet sanıyorum öyle. Saymış olduğunuz tüm diğer işlemleri uyguladığım halde, kombi kısa bir süre sonra aynı hatayı tekrar veriyor. Yetkili servisi arayacağım sanıyorum. Çok teşekkürler.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

X