Kenetlenme Problemi

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazı
 • #2629

  Tanju Gültekin
  Katılımcı

  Merhaba,
  Şantiyede en çok karşılaşılan sıkıntılardan biri alttan gelen filizlerin, üstteki kolon filizlere uzak kalması ayrı yerlerde bulunması. Bu durumlarda ben iyice yaklaştırıp çift bağ attırıyorum. Bu durumda başka neler yapılabilir ve bu durum ne kadar ehemmiyet taşır.Ben kenetlenme konusunda bilginizden yararlanmak istiyorum. Bir de bindirme boyu pratik hesabı var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

  #2630

  Sinan Balcıoğlu
  Katılımcı

  Merhaba,
  Kenetlenme ile ilgili direkt olarak TS500 ve DBYBHY 2007’yi incelemenizi tavsiye ediyorum. Orada tüm detayları ile mevcut.

  #2631

  Bora Çataloluk
  Katılımcı

  Yukarıdaki filizlerin çakışmama sorunun yaşamak istemiyorsanız, beton dökümünden önce pas paylarını dikkate alarak filizlerin kontrolünü yapın ve boğaz etriyelerini sıkıca bağlatın. Boğaz etriyesi dışında filizler boyunca birkaç etriye daha koydurun. Bir de pompa operatörünü ve beton dökümünde çalışacak işçileri baştan uyarın ki, beton dökerken pompa hortumunu filizlere vurup filizleri yerlerinden oynatmasınlar/yamultmasınlar.

  #2632

  Cem Gülener
  Katılımcı

  Sadece kolon perde betonu dökülürken değil, döşeme-kiriş dökümünde de dikkat edilmeli, döşeme beton dökümlerinde de filizlerde kaymalar yaşanabiliyor.

  #2633

  Tanju Gültekin
  Katılımcı

  Çok teşekkürler arkadaşlar, yardımlarınız için.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
X
X