Revit Programı ve İç Mimarlık

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazı

Nevzat Batur
    Katılımcı

Mimarlıkta Revit’in geleceği parlak görünüyor.Hem projeciler için, hem de şantiyeciler için muazzam kolaylıklar ve imkânlar sunuyor.ülkemizde bu programı kullanan çok firma olmasa da Avrupa’da bir çok ülkede proje standardı olarak kullanılıyor.
    Günün birinde, yurt dışında Revit ile hazırlanmış bir projenin uygulanması sürecinde çalışmak için, Revit altyapısı kullanan bir partner arayan olursa şaşırmayın.
    Peki iç mimarlık mesleğinde revit kullanan iç mimarlar var mı?

Büşra YAZICI
    Katılımcı

Güzel bir konu.
    Benim en son çalıştığım firmada tüm çalışanlara revit eğitimi veriliyordu kurum içi. Mimar, iç mimar, restoratör, peyzajcı vs Teknik elemanlara bile… Bu yönden takdir etmiştim.
    Kesinlikle eğer geçiş bu programa ise, ve bizler bir projeyi yürütürken ortak dosya üzerinden çalışıyorsak, imkanı olan herkes öğrenmeli. Sonuçta “export” yaparak nereye kadar ilerleyebiliriz.

Özgür Esenol
    Katılımcı

Eğer uygulama çizen bir iç mimarsanız evet çalışma şartlarına ayak uydurabilmek adına gereklidir ama eğer tasarım ve 3d olarak çalışıyorsanız, pek gerek olduğunu düşünmüyorum.
    Ben de bir ara incelemiştim programı, çok komplike bir şey. Ona zaman harcamaktan sa max ve vray üzerinde efor harcarım daha iyi. Burada çalışma alanınız önemli yani.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
X
X