İÇ MİMARLAR

İç Mimarlık Eğitimi Veren Üniversiteler

Bu konu 9 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Egemen Altun tarafından güncellendi.

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
  • Yazar
    Yazı

Eylül Dikeç
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba,
    İç mimarlık eğitimi veren üniversiteleri artık takip edemiyorum. Kaç tane oldular en son, nerelerde var? Bildiklerinizi paylaşabilir misiniz?

Cem Gülener
    Katılımcı

Merhaba,
    Evet, takip edilemeyecek kadar çok bölüm açıldı son zamanlarda.
    Devlet-Vakıf-Özel olarak üç kurum var genel olarak baktığımızda.
    Devlet Üniversitelerinde ilk Mimar Sinan Üniversitesi’nde eğitim verilmeye başladı. O zamanki adı “Sanayi-i Nefise Mektebi”
    Ardından 1957 yılında Bauhaus Okulu temelleri ilkeleriyle kurulan Marmara Üniversitesi. O zamanki adıyla “Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu”
    Bu iki üniversite dışındakileri sıralamak gerekirse,
    Anadolu, Karadeniz Teknik, İstanbul Teknik, Kocaeli, Çukurova, Hacettepe, Akdeniz, Selçuk benim bildiğim devlet okulları

Egemen Altun
    Katılımcı

Bilkent, İst.Aydın, İst.Bilgi, ist.Kültür, Haliç, Doğuş, Beykent, Bahçeşehir, Kadir Has, Yeditepe, Yeniyüzyıl, Fatih Sultan Mehmet,

Eylül Dikeç
    Katılımcı

Peki bu özel okulların hepsi yetenekle mi alıyor?

Egemen Altun
    Katılımcı

Açıkçası o konu hakkında bir bilgim yok. Her üniversitenin kendi kriterleri var. Ama puanla alanlar da vardır diye düşünüyorum.

Eylül Dikeç
    Katılımcı

Tek tek sitelerinden bakmak gerek anlaşılan.

Egemen Altun
    Katılımcı

Evet, hatta vaktin varsa, okulları ziyaret edebilirsin, daha verimli olur.
    Hem hocalarla konuşa imkanın olur, hem bölümü okulu fiziki olarak görürsün, hem de öğrencilerin çalışmaları sergileniyordur. Oları inceler bir fikir edinirsin.

Egemen Altun
    Katılımcı

Ama Eylül sen zaten okumuyor musun?

Eylül Dikeç
    Katılımcı

🙂 Kendim için değil. Kuzenim girdi sınavlara bu sene ve o da iç mimarlık düşünüyor. Ben okuduğum için bana danıştı, ben de size 🙂

Egemen Altun
    Katılımcı

🙂

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

X