Gofrato boya

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazı
 • #3710

  mahmut oguz
  Katılımcı

  Merhaba , dışı metal çerçeveli ve içi ham mdf olan bir dolap kapağını aynı renkte gofrato boya ile boyatırsam metal in mdf nin yüzeyinde aynı sonucu alabilirmiyim ? Teşekkürler.

  #3711

  Harun Akıncılar
  Katılımcı

  Merhaba Mahmut,
  Metal çerçeve ve MDF iki farklı malzeme olduğundan, astarsız olarak boyanınca yüzeyleri ikisinde de farklı durur ve sırıtır. Boyan gofrato olsa bile, inan bu şekilde iyi bir sonuç elde edilmez. Kapakları açıp kapattıkça malzemeler farklı çalışacağından, zamanla iki malzemenin birleşme yerlerinden boya ayrılır ve iki farklı malzeme olduğu kendini belli eder. Yani direkt gofrato ile boyamak sağlıklı olmaz. Bu sebeple öncelikle her iki yüzeye de sentetik macun çektirtip ustaya bir güzel zımparalatmanı tavsiye ederim. Pürüzsüz bir yüzey elde edince, 2 kat astar çektirtmelisin. Ondan sonra Gofrato ile boyatırsan, mükemmel sonuca ulaşırsın.

  #3714

  mahmut oguz
  Katılımcı

  Merhaba Harun bey,
  Cevabınız için teşekkür ederim sizin düşünceniz doğru ve öneriniz de oldukca güzel fakat benim atladıdığım bir detay var , metal çerçeve ile MDF nin yüzeyinde iki mm fark var. Metal çerçeveyi statik boyatıp MDF nin üzerine takmak suretiyle kapağı iki parçadan oluşturmayı düşünüyorum, parçalrı hazırlayıp boyaya verdim sonucu bekliyorum olacğını umut ediyorum , selamlar.

  #3716

  Harun Akıncılar
  Katılımcı

  Bol şans diliyorum 🙂 Elektrostatik boya fırınlandığından epey dayanıklı oluyor, sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum. Umarım iyi sonuç alırsın ve iki malzemenin tonu birbirini tutar. Kolay gelsin selam.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
X
X