Logo için program önerisi

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazı

Ayça Tuncer
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar
    Ben photoshop corel illüstrator flash dreamweaver gibi yazılımlar kullanıyorum. Çizimlerimi corelde fotoğraflarımı phoshopda düzenliyorum. Bir reklam ajansında çalışan arkadaşım logo corelde yapılmaz logo illüstratorde yapılır katalog dergi yıllık gibi şeyler indesign de yapılır corel sadece matbaada kullanılıyor dedi. Ben mi yanlış ilerliyorum bilemedim. Sizlere danışmak istedim.

Özgür Esenol
    Katılımcı

Arkadaşın haklı indesign da dergi katalog vs.. illüstrator da logo kartvizit yapılır

Alp Ezeroğlu
    Katılımcı

Merhaba,
    Bana göre indesing’de çalışılmış katalog dergi kitap çok sayfalı işlerin dizgisini yaparsın.
    Corel ve ai’de aynı işlemi yaparsın ama tasarım içeriyorsa.
    Corelde ve ai’de revolta yapman lazım. Indesing’de buna gerek yok.
    Ai ise biraz daha estetik vektör tabanlı program biraz daha iyi işler çıkarabilirsin.
    Corel ise hızlı çözümler için örneğin bir form tasarlayacaksın veya kartvizit daha hızlı yaparsın. Ama ai’dede aynı işi daha geç çıkartabilirsin. Şuanda genellikle matbaacılar artık ai kullanıyor Hepsi olmasa bile(hala corel kullanan var). Tabela ve reklamcılar corel kullanıyor. Basit olduğu için. Bana sorarsan logo tasarımı ikisinde de yapılır ama ai biraz daha estetik çizim yapar corel daha hızlı bir şekilde çıkartırsın.
    Umarım faydalı olmuştur.

Ayça Tuncer
    Katılımcı

Evet çok teşekkürler. Refresh olma zamanı gelmiş anlaşılan. 🙂

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
X
X