endüstriyel tasarımcıların çalışma alanları

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazı
 • #2932

  Eylül Dikeç
  Katılımcı

  Merhaba arkadaşlar,
  Endüstri ürünlerinden mezun birinin çalışma alanları nelerdir?
  Nerelerde çalışa bilirler?

  #2933

  Harun Akıncılar
  Katılımcı

  Merhaba,
  Endüstri ürünleri tasarımı mezunu bir kişi ‘ürün tasarımcısı’ ünvanıyla mezun olur ve seri üretilen aklınıza gelebilecek her türlü ürünü tasarlar. Fabrikaların arge departmanlarında ve tasarım ofislerinde çalışabilir veya kendi ofisini açabilir. Çevremizde gördüğümüz ve gün içinde kullandığımız her eşya bir tasarımcı tarafından tasarlanmıştır. Bu açıdan bakarsak gerek Türkiye’de gerekse dünyada iş imkanları oldukça geniştir.

  #2934

  Gökhan Gürsoy
  Katılımcı

  Merhaba,
  Her türlü sanayi ürününün tasarımını,üretim sürecini,pazar araştırmasını yapar.Genel olarak özel sektörde çalışırlar tabi ki bunun için farkınızı göstermeniz gerekir.Ayrıca öğretim görevlisi olarak okulda kalınabildiği gibi kendi tasarım ofisinizi açıp piyasaya tasarımlarınızı satabilirsiniz.

  #2935

  Özgür Esenol
  Katılımcı

  Etrafınızda gördüğünüz kalemden tutunda otobüste uçağa kadar her nesne tasarımcı elinde oluşur şekil alır. Bu nesnelerin oluşumunda bilgisayar programı ile çizim yapar oluşturur. Şirket toplantılarında tasarım ile fikirlerini sunar. Maaşı asgari ücretin 3.5 5 katıdır.

  #2936

  Ozan Dağıstanlı
  Katılımcı

  Tasarım ofislerinde,büyük firmaların seri üretimlerinde,Ar-Ge departmanlarında yada kendi özel tasarım ofisi açabilirsin. Değineceğim nokta Üretimin olduğu her yerde ve ‘yeni model’ kavramı hayatımız da var olduğu sürece Endüstri Ürünleri Tasarımı mezunlarına duyulan ihtiyaç her gün artarak devam edecektir.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
X
X