Dialux

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazı
 • #2141

  Meral Türköz
  Katılımcı

  Merhaba,
  Dialux aydınlatma hesabı hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?
  Şimdiden teşekkürler

  #2142

  Mert Aksoylu
  Katılımcı

  Dialux, amatör veya profesyonel tüm aydınlatma tasarımcılarının kullanımına ve tüm armatür üreticilerine açık ücretsiz ve limitsiz bir programdır. Dünya çapında yüzbinlerce aydınlatma tasarımcısı tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

  Dialux hayalinizdeki tasarımı göz alıcı bir şekilde görsele dönüştürmenize yardımcı olarak sonuçları belgelemenize olanak tanır. Olağanüstü kamera kullanılabilirliği ile müşterilerinize doğal ve yapay ışık ile memnuniyet verici sunumlar oluşturma imkanı yaratır. Diğer CAD tabanlı projelerden faydalanmanıza ve tasarımlarınızı başka programlara aktarmanıza olanak sağlar. Ayrıca, internetten indirdiğiniz 3D modelleri de Dialux içinde kullanmanıza olanak tanır.

  #2143

  Atilla Soysal
  Katılımcı

  Dialux u internetten indirebilirsiniz.
  Bazı aydınlatma firmalar, ürünlerinin dialux ayarlarını da verir. Bu kodları max te kullandığınız ışığın ayarlarına atadığınız zaman da o aydınlatma biriminin gerçek yansımasını mekanda görürsünüz. Benim çok kullandığım bir yöntemdir.

  #2144

  Meral Türköz
  Katılımcı

  Aaa süpermiş 🙂
  Bu çok önemli gerçekten. Yani tasarladığımız mekanda kullanmayı düşündüğünüz aydınlatma gerçeğinde aynı etkiyi yaratmayabiliyor bazen. Bunda birçok faktör var tabi. Ama bu sistemi uygulayacağım. Merak içindeyim.
  Çok teşekkürler.

  #2145

  Atilla Soysal
  Katılımcı

  Rica ederiz

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
X
X