Render otomatik kayıt

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Yazar
    Yazı

Elvan Aydın
    Katılımcı

Selam arkadaşlar.
    3ds max te render alırken belli aralıklarla mesela 30 dakikada bir render ın otomatik kaydetmesini nasıl sağlarım?
    Teşekkürler şimdiden.

Eser Gündüz
    Katılımcı

Selam
    Render / Common kısmında altta render output var oradan dosyayı kaydedeceğiniz yeri seçerek render alırsan render bittiyse eğer, dosyayı kendi otomatik kaydedecektir. Ama render esnasında aralıklarla kaydetmek gibi bir seçenek yok maalesef.

Elvan Aydın
    Katılımcı

Ya benim pc bazen (sebep bilinmiyor) kapanıyor kendi kendine. Sonrasında pc yi açıp rendera yeniden başlıyorum. Herkesin bilgisayarında bu sorun yoktur ama hani elektrikler gider vs diye bir önlem alınmıştır diye düşünmüştüm 🙁

Eser Gündüz
    Katılımcı

🙂 Recover olsa ne iyi olur değil mi render alırken ama yok maalesef…
    Pc yi elden geçirmeni tavsiye edeceğim o zaman!

Elvan Aydın
    Katılımcı

ahhh. Gezmedik teknik servis kalmadı. Lakin ne çare. Bulamadı kimse derman sevgili bilgisayarıma.
    Değişmedik parçası kalmadı. Bir ekran kartı bir kasa var değişmeyen… Bilmiyorum. Bazen çıkıp boğaz köprüsüne atasım geliyor !

Eser Gündüz
    Katılımcı

🙂 Ekran kartı önemlidir ama bizim programların kullanımında. Onda bir sorun vardır belki ya da kasada elektriksel bir temassızlık olabilir. O da kapatır otomatik olarak. Korumaya alır kendini bilgisayar.
    Onları da yenile bari, belki düzelir.
    Kolay gelsin.

Elvan Aydın
    Katılımcı

Evet haklısın aklımda, ilk fırsatta değiştirmeyi düşünüyorum ben de.
    Çok sağol.

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
X
X