3D Uzmanları

MAX Mİ RHINO MU?

Bu konu 5 yanıt ve 5 izleyen içeriyor ve en son  Özge Akcan tarafından güncellendi.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Yazar
    Yazı

Özge Akcan
    Katılımcı

Herkese merhabalar,

İki program arasında kararsız kaldım. 3ds max mi yoksa Rhino 3d mU?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Özgür Esenol
    Katılımcı

Ben, en kapsamlı 3 boyutlu modelleme, aydınlatma, canlandırma ve kaplama yazılımı olan 3ds max i öneririm.
    Satışa çıktığı 1995 yılından bugüne kadar 65’in üzerinde teknoloji ödülü almış olan 3ds max, 140.000?i aşan kullanıcısıyla, özel efektler, karakter canlandırmaları ve oyun üretimi için geliştirilmiş olan en kapsamlı, nesne yönelimli, modelleme, kaplama ve canlandırma yazılımıdır.

Eser Gündüz
    Katılımcı

3ds Max bir görselleştirme programıdır, vektörel olarak kullanamazsın.
    Rhino genelde nurbs spline modelleme üzerine kullanılan bir programdır.
    Yani amaca uygun bir program seçimi daha uygun olacaktır.
    Mühendis arkadaşlar genelde rhinoyu tercih ediyorlar.BU biraz da sizin de zevkinize kalmış bir şey. Görselleştirme olayı ise kişiye bağlı bir kavram. Her ikisinde de tatmin edecek sonuçlar almak mümkündür.

Ahmet Bozkir
    Katılımcı

Piyasada 10’un üzerinde 3 boyutlu sayısal modelleme programı mevcuttur ve bir çoğunu şahsen denemiş olduğumdan şunu söyleyebilirim ki; teknik olarak “modelleme” bazında hepsi aynıdır. Modelleme yaparken yapabilecekleriniz programla değil “sizin” kendi “beceriniz” ve kapasitenizle ilgilidir.

Ben bir 3ds max kullanıcısı olarak rhino nun modeller üzerindeki egemenliğini çok başarılı buluyorum. Max’e oranla çizime daha hakimsiniz. Özellikle amorf modellerde ve max in yetişemediği yerlerde.
    Sonuç olarak, bu iki programın kombine kullanılması en iyisidir 🙂

Hülya Ergeç
    Katılımcı

Merhaba,
    3 yıllık Rhino ve 1 yıllık Max kullanıcısı olarak diyebilirim ki Rhino’yu öğrenmek çok daha kolay. Max kadar detaylı değil ama, sonuçlarına baktığımızda hiç de küçümsenmemesi gerekiyor. Bir de kendi adıma söylemek gerekirse Rhino’da obje tasarlamayı, Max’te de mimari modelleme yapmayı tercih ediyorum. Ve bildigim kadarı ile Rhino zaten daha çok endüstriyel tasarımcıların kullandığı bir program.
    Ben ikisini de kullanıyorum ve ben de kombineli kullanma taraftarıyım.
    Kolay gelsin.

Özge Akcan
    Katılımcı

Anladım, çok teşekkürler herkese.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

X