3D Uzmanları

bak dosyaları

Bu konu 3 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Özge Akcan tarafından güncellendi.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazı

Özge Akcan
    Katılımcı

Herkese merhaba,
    Ben cad’ib bak dosyalarını istemiyorum. Yani bulunduğu klasör içerisinde her çizimin bir bak’ı var ve ben bunları görmek istemiyorum. Nasıl iptal edebilirim acaba?
    Teşekkürler

Eser Gündüz
    Katılımcı

“ISAVEBAK” sistem değişkeni ile BAK dosyasının oluşup oluşmamasını kontrol edebilirsiniz. Komut satırına ISAVEBAK yazarak bu değişkene atanmış değişken değerini değiştirin.
    Bu değişkenin 0 değeri BAK dosyasının yaratılması istenmediğinde, 1 değeri BAK dosyasının yaratılması istendiğinde kullanılır.
    Ama bence kullanmalısınız.

Ahmet Bozkir
    Katılımcı

Merhaba,
    Benim de nacizane fikrim kullanmanız doğrultusunda.
    Elektrik kesintileri ve Voltajdaki oynamalar yüzünden o anda çalıştığınız DWG dosyalarının kaybolma olasılığını unutmayın.
    Ayrıca yanlışlıkla üzerine save etme durumlarında da BAK dosyaları hayat kurtarıyor.
    Projede işin bitince klasördeki tüm BAK dosyalarını silip klasörün yedeğini alabilirsin.
    Kolay gelsin.

Özge Akcan
    Katılımcı

Hmmm. Ya evet aslında fonksiyonel olarak gerekli bir komut belki ama o kadar kalabalık yapıyorlar ki, toptan silmek en iyisi gibi geldi.
    Ama sanırım sizlerin tecrübelerine kulak verip kullanmaya devam edeceğim.
    Teşekkürler.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

X
X