Tuna Ofis’te Çağdaş Sanat: Sit, Stand, Walk

kasım, 2018

23kas - 26ocakas 2310:00oca 26Tuna Ofis’te Çağdaş Sanat: Sit, Stand, Walk

Daha fazla göster

Açıklama

Artnivo.com işbirliğiyle hayata geçirilen sergi “Sit, Stand, Walk!”, Inez Piso küratörlüğünde yapılıyor.

Tanıtım metni:

Çalışma alanlarında yer alan objelerin form ve renklerinin ardına saklanmış güç ilişkileri ve alanın tasarımındaki belirlenmiş kelimelerin kullanılışının ardındaki ajanda sergiye yönünü vermektedir. Objelerle ayırdığımız ve şekillendirdiğimiz alanlar çalışma, oturma, kalkma ve yürüme biçimlerimizi şartlandırmaktadır. Bu alanlar, iş hayatında günlük rutinimizi gerçekleştirirken bizim nasıl hareket edeceğimize ve bu alanları nasıl kullanacağımıza müdahale etmektedir. Sergi, yaşam alanları tasarlanırken varsayılan hiyerarşi ve cinsiyet rollerini temel alarak, temsil ve kimlik üzerine karmaşık güç ilişkilerinin yer aldığı iş hayatının dış görünüşündeki masumiyet üzerinde durmaktadır.

Fatma Çiftçi, Burak Delier, Nejbir Erkol, Okay Özkan ve Belçim Yavuz’un un katıldığı sergide, Tuna Ofis showroom katlarına yerleştirilen video, performans, müdahale, yerleştirme ve sergi süresince farklı zamanlarda düzenlenecek atölye çalışmaları yer almaktadır.

 

Tuna Ofis’in tasarım ve çağdaş sanatın gelişimine destek vermek amacıyla başlattığı “Tuna Ofis’te Çağdaş Sanat” projesinin ikinci sergisi 22 Kasım’da açılıyor.

 

Konum: İstanbul

Düzenleyen: Tuna Ofis ve Ev Mobilyaları Turizm İnşaat San. Tic. AŞ

Etiketler: Artnivo.com,Tuna Ofis’te Çağdaş Sanat

 

Gün-Saat

Kasım 23 (Cuma) 10:00 - Ocak 26 (Cumartesi) 18:00

X