POP UP / BLOW UP – Urban Commons in Berlin

kasım, 2018

1kas - 1117:45kas 11- 17:45POP UP / BLOW UP - Urban Commons in Berlin

Daha fazla göster

Açıklama

POP UP / BLOW UP – Urban Commons in Berlin, kamusal kent mekanını geri almaya yönelik kentsel ve mimari pratiklere yönelen bir atölye. Atölye kentsel müştereklere, kısa süreli mimari strüktürlere ve gündelik pratiklere, ticari olmayan kültürel alan üzerinden odaklanıyor. On günlük atölye iki bölümden oluşuyor: Birinci kısımda atölye katılımcıları alternatif mimari ve kentsel pratiklerlerle ilgilenen grupları ve kolektifleri ziyaret ediyor. Atölyenin ikinci kısmı bi’bak’ta inşa edilecek pop-up bir sinema tasarımını kapsıyor.

bi’bak ve Herkes İçin Mimarlık işbirliğinde düzenlenen atölyeye, İstanbul ve Berlin’de okuyan lisans ve yüksek lisans öğrencileri ve 30 yaşın altında, tercihen mimarlık, tasarım ve kentsel tasarım ve planlama alanında çalışan genç profesyoneller başvuruda bulunabiliyor. Bu alanlardan birinden mezun olmasanız dahi eğer çalışma alanınızın ve eğitiminizin atölye içeriğiyle ilişkili olduğunu düşünüyorsanız atölyeye başvurabiliyorsunuz.

Başvuru için son tarih 30 Eylül 11:59 pm (GMT+3). Geç yapılan başvuruların dikkate alınmayacağı etkinliğe başvurmak için başvuru formlarını bu linke gönderebilirsiniz: https://goo.gl/forms/r1FMgMllUEPNaSj13

Türkiye’den gelecek atölye katılımcılarının ulaşım ve konaklama masrafları karşılanacaktır. Tüm katılımcıların kahvaltı ve öğle yemeği, şehir içi ulaşlım ve müze giriş masrafları projeye dahil organizasyonlar tarafından karşılanacaktır.

Proje bi’bak (www.bi-bak.de) ve Herkes İçin Mimarlık – Architecture for All (https://herkesicinmimarlik.org) tarafından yürütülüp Deutsch-Türkische Jugendbrücke/ Alman-Türk Gençlik Köprüsü tarafından fonlanmaktadır.

Etkinliğin facebook sayfasındaki daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Herkes İçin Mimarlık ve bi’bak ortaklığında düzenlenen atölye “POP UP / BLOW UP – Urban Commons in Berlin” 1-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Berlin’de yapılacak. Başvuru için son tarih 30 Eylül.

 

Konum:

Düzenleyen:

Etiketler: Herkes için Mimarlık

 

Gün-Saat

1 (Perşembe) 17:45 - 11 (Pazar) 17:45

X