“Kent ve Çocuk Çalışmaları” Tasarım Yüksek Lisansı Çalışma Modülü

aralık, 2018

18ara - 15ocaara 1800:00oca 15"Kent ve Çocuk Çalışmaları" Tasarım Yüksek Lisansı Çalışma Modülü

Daha fazla göster

Açıklama

Çocuğun kent yaşamı içindeki yerine odaklanan “Kent ve Çocuk Çalışmaları” çalışma modülü; çocuğun ve bakım verenlerinin kentsel ortamla kurdukları ilişkiyi, konunun psikolojik, sosyal, tasarım ve kamu idaresi boyutlarıyla birlikte ele alınması gereken bir çerçevede değerlendiriyor.

Yakın gelecekte Kent ve Çocuk Çalışmaları adlı Yüksek Lisans Programına dönüşmesi planlanan Tasarım Yüksek Lisansı, İngilizce Tezsiz Programı’na kayıt yaptıracak öğrencilerin, özel öğrenci statüsünde alacakları derslerin ardından yine İngilizce ve Tezsiz açılacak olan Kent ve Çocuk Çalışmaları Yüksek Lisansı Programı’na geçiş yapmaları öngörülüyor.

Kadir Has ve Boğaziçi üniversiteleriyle işbirliği içinde İstanbul ilçe belediyelerinin kapasitelerini güçlendirme amacını taşıyan İstanbul’daki Kent95 ortaklığı (İstanbul95) bu programın ilişkide olduğu paydaşlar arasında yer alıyor. Programın hedeflerinden biri de kentsel mekan üzerinde aktif olarak çalışan kamu personelinin eğitimine –yüksek lisansa kabul edilecek öğrencilerin bir kısmına vereceği bursla– destek olmak.

 

Kadir Has Üniversitesi, Tasarım Yüksek Lisansı altında Şubat 2019’da başlayacak disiplinlerarası “Kent ve Çocuk Çalışmaları” çalışma modülü için son başvuru tarihi 15 Ocak 2019.

 

Konum: İstanbul

Düzenleyen: Kadir Has Üniversitesi Tasarım Yüksek Lisans Programı

Etiketler: Çocuk,Kent ve Çocuk Çalışmaları

 

Gün-Saat

Aralık 18 (Salı) 00:00 - Ocak 15 (Salı) 00:00

X