İyi Tasarım İzmir 3: Bir Arada

ekim, 2018

8eki - 30kaseki 800:00kas 30İyi Tasarım İzmir 3: Bir Arada

Daha fazla göster

Açıklama

İzmir Akdeniz Akademisi tarafından düzenlenen İyi Tasarım İzmir; kentteki tasarımcılar, akademik çevreler ve öğrenciler ile kent dışından katılımcıların bir araya geldiği bir paylaşım ve tartışma zemini oluşturmayı amaçlıyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinlikler dizisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir’i bir tasarım ve inovasyon kentine dönüştürme yönündeki hedefinin en kapsamlı kamusal programını temsil ediyor. Sergiler, atölyeler, panel ve söyleşilerden oluşan seri; bir yandan tasarıma ilişkin güncel mesleki ve kuramsal tartışmalar için bir odak oluşturmayı, bir yandan da tasarımı kamuoyunun gündeminde daha merkezi bir konuma taşımayı hedefliyor.

İlki 2016 yılında yapılan İyi Tasarım İzmir, Çıktı/Output başlığı altında kentin tasarım alanındaki birikimini ortaya çıkarmaya odaklanmıştı. Bir sonraki yıl Alan Açmak/New Spaces temasıyla düzenlenen etkinliklerin hedefinde ise tasarımın görünür kılınıp deneyimlenmesi ve tartışılması için kentte bir alan açmak vardı. Bu yıl Ekim ve Kasım aylarında düzenlenecek İyi Tasarım İzmir 3’ün teması ise Bir Arada olarak belirlendi.

Başvurular için İyi Tasarım İzmir’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etkinlik Takvimi

15 Ağustos 2018: İyi Tasarım/Good Design İzmir’de yer almak için başvuruların son tarihi

31 Ağustos 2018: İyi Tasarım/Good Design İzmir’e atölye ile başvuru için son tarih

8 – 18 Ekim 2018: Atölye düzenlemek isteyen kurum ve kuruluşlar için açık atölyelerin başlama tarihi. Açık atölyelerin çıktıları İyi Tasarım/Good Design İzmir’de sergilenecek.

19, 20, 21 Ekim 2018: İyi Tasarım/Good Design İzmir kurum/kuruluş etkinlikleri, konferanslar, paneller, gösterimler ve atölye çalışmaları çıktıları

19 Ekim – 30 Kasım 2018: İyi Tasarım/Good Design İzmir 3 Sergileri

 

İzmir Akdeniz Akademisi tarafından düzenlenen İyi Tasarım İzmir’in üçüncü senesinde tema “Bir Arada” olarak belirlendi.

 

Konum: İzmir

Düzenleyen: İzmir Büyükşehir Belediyesi

Etiketler: İyi Tasarım İzmir

 

Gün-Saat

Ekim 8 (Pazartesi) 00:00 - Kasım 30 (Cuma) 00:00

X