Furniture İstanbul – Design Stories Seminerleri

kasım, 2018

8kas - 9kas 800:00kas 9Furniture İstanbul - Design Stories Seminerleri

Daha fazla göster

Açıklama

Furniture İstanbul fuarı kapsamında gerçekleşecek olan “Design Stories” seminerlerinin konuşmacıları şöyle:

FEDERICO DELROSSO (Federico Delrosso Architects)
İtalyan mimar ve tasarımcı Federico Delrosso, 1996 yılında Milano Politeknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2001 yılından beri, kurduğu uluslararası çaplı mimarlık, iç mimari ve ürün tasarımına adanmış Milano’daki stüdyosu Federico Delrosso Architects’te çalışıyor. Ulusal ve uluslararası pek çok ödüle sahip olan tasarımcı, projelerini minimalist ve natüralist bir yaklaşımla nitelenen rafine bir hafiflikle tasarlıyor.

LUDAVICA SERAFANI (Studio Palomba Serafini)
Palomba Serafini Associati’nin kurucu ortağı olan Ludovica Palomba, 25 yılı aşkın süredir trend ürünler tasarlıyor. Her şeyden önce, felsefi bir yaklaşımı vardır: her projede özü arar, daha çok denge kavramına yakındır, amacı sadece estetik bir sonuç değil, refahtır. Compasso D’Oro, Elle Dekorasyon Uluslararası Tasarım Ödülü, Red Dot, Design Plus, Good Design Award (İyi Tasarım Ödülü) ve German Design Award (Alman Tasarım Ödülü) gibi birçok uluslararası ödül ve tanınma aldı.En köklü markaların bazıları ile iş biriği ve sanat direktörlüğü yapıyor. Markalardan bazıları; Artemide, Alias, Benetti, Bisazza, Boffi, Brix, Cappellini, Dornbracht, Driade, Elmar, Exteta, Ethimo, Fiam, Flaminia, Foscarini, Giorgetti, Kartell, Kartell by Laufen, Kos, Laufen, Lema, Maserati, Poltrona Frau, , Salviati, Samsung, Tubes, Valli&Valli, Viccarbe, When Objects Work, Zanotta, Zucchetti.

MARKKU PIRI (Piri-Piri)
Markku Piri’nin tasarımcı, görsel sanatçı, tekstil sanatçısı, yazar, yapımcı, öğretim görevlisi, opera ve vokal müzik alanında uzmanlığı olması ve aynı zamanda iyi bir aşçı olarak bilinmesi yeteneklerinden sadece bir kısmıdır. Finlandiya’ya dışında Amerika Birleşik Devletleri ve İtalya’da almış olduğu eğitim, onun kozmopolit olmasını ve olaylar, deneyimler ve materyallere olan yoğun ilgisi ise sanat ile çok yönlü bir ilişki kurmasını sağladı. 2017 yılında Markku Piri’ye Finlandiya Cumhurbaşkanı tarafından Pro Finlandiya madalyası verildi. 2018’de “görsel tılsım yaratan” olarak Finlandiya Kültür Vakfı Büyük Ödülü’nü aldı.

MARCO PAOLELLI – SANDRO MENEGHELLO (Studio Meneghello Paolelli)
Endüstriyel tasarım için stratejik danışman olan ürün tasarımcıları Sandro Meneghello ve Marco Paolelli, Meneghello Paolelli Associati’yi kurucularıdır. Her ikisi de 2004’te Roberto Palomba ve Paolo Rizzatto’nun rehberliğinde Milano Politeknik Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra 2005’den beri İtalyan ve uluslararası markalarla yan yana çalışarak ürün tasarımı yoluyla değer katmaktadırlar. On Red Dot Tasarım Ödülü, beş Design Plus, iki Good Design Award, dört ADI Design Index, Alman Tasarım Ödülü için iki özel söz ve Young & Design’a beş söz olmak üzere birçok uluslararası alanda tanınmışlığı vardır.