“Dönüşüm Sürecinde Bir Yerleşme: Kartal Üzerine Düşler” Kitap Tanıtımı

kasım, 2018

9kas00:00- 00:00“Dönüşüm Sürecinde Bir Yerleşme: Kartal Üzerine Düşler” Kitap Tanıtımı

Daha fazla göster

Açıklama


Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ile Kartal Belediyesi işbirliğinde hazırlanan kitabın tanıtım toplantısı, 9 Kasım’da Kartal Belediyesi’nde yapılacak.

Dönüşüm Sürecinde Bir Yerleşme Kartal Üzerine Düşler başlıklı kitap, Kartal üzerine akademik dünyanın düşlerini iletmeye çabalıyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimari Tasarım 4 Stüdyosu 2016-2017 eğitim yılı güz yarıyılı işlerini içeren çalışma, İstanbul’un önemli, gelişmekte olan ve türlü sorun ve potansiyellerini taşıyan Kartal yerleşmesini tartışıyor.

Basımını Kartal Belediyesi’nin üstlendiği yayın, kentin mimarlara, hele de düşlere ihtiyacı olduğu bu dönemde özellikle kamusal alanlar, kamu yapıları, kıyı kullanımı, ekolojik restorasyon, sanayi yapılarının dönüşümü, toplum merkezleri, geri dönüşüm, sosyal restorasyon gibi konulara odaklanıyor. Yayın, kentin daha yaşanabilir kılınması için bir çaba olarak görülebilir.

Kitabın dışarıdan katılıma açık olan tanıtım toplantısı, 9 Kasım 2018 Cuma günü saat 16:00’da Kartal Belediyesi Başkanlığı, Ana Giriş Fuaye Alanı‘nda yapılacak.

Etiketler: Dönüşüm,ekolojik restorasyon,kamusal alan,Kartal,Kartal Belediyesi,kentsel dönüşüm,kitap,kıyı kullanımı,yayın,Yıldız Teknik Üniversitesi,YTÜ,YTÜ Mimarlık Fakültesi

Etkinlik Künyesi:

Yıldız Teknik Üniversitesi ve Kartal Belediyesi işbirliğinde 

Gün-Saat

(Cuma) 00:00 - 00:00

X