Açık Akademi Seminerleri

ekim, 2018

30eki - 22kaseki 3019:00kas 22Açık Akademi Seminerleri

Daha fazla göster

Açıklama

Seminer programında, ‘Geleceğin kentleri neye benzeyecek?’, ‘Akıllı kentler ne kadar “akıllı”?, ‘Dijital devrimin hızını yakalayabilecek miyiz?’, ‘Artan kentsel nüfusun ihtiyaç duyduğu enerjiyi ve gıdayı dünyamız nasıl üretecek?’, ‘Kentsel nüfus hızla yaşlanırken, kentsel mekanlar buna ne kadar hazır?’ gibi sorulara uzmanlar eşliğinde cevaplar aranacak.

“Geleceğin Kentleri” Tartışılacak
Kadıköy Belediyesi Akademi’nin düzenlediği Açık Akademi Seminerleri’nin  yeni dönemi, 30 Ekim Salı günü saat 19:00’da başlıyor. Seminer programının ilk konuğu Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Güvenç. Güvenç, “Akıllı Kentleşme: Yeni Bir Kent Ütopyası mı?” başlıklı sunumuyla kent ve planlama tarihine dair konuşacak. 1 Kasım Perşembe günü ise özellikle İstanbulluların büyük bir sorunu olan ulaşım konusu masaya yatırılacak. Prof. Dr. Haluk Gerçek, geleceğin kentlerinde ulaşım ve erişebilirlilik üzerinden ulaşım problemlerine ışık tutacak.

6 Kasım Salı günü de Sabancı Üniversitesi’nden Doç. Dr. Kemal Kılıç “Dijital Dönüşüm: Tehditler ve Fırsatlar” başlığını taşıyan sunumuyla, dijital dönüşüm sürecinin merkezinde yer alan insanın dönüşümüne dair farklı bilim alanlarından derlenen bulgu ve önerileri paylaşılacak. 30 Ekim – 22 Kasım arasında, her Salı ve Perşembe akşamı, alanında uzman farklı isimlerin katılacağı 8 seminerde, kentlerin geleceği hakkında konuşulacak. Seminerlere yeterli katılım sağlayanlara ise (8 oturumda en az 6 oturum) katılım belgeleri verilecek.

Kimler Katılabailir?
Yerel yönetimlerde, demokratik kitle örgütlerinde, kent konseylerinde, siyasi partilerde yukarıdaki konularla ilgili araştırma yapanlar başta olmak üzere; bu konulara ilgi duyan, araştırmacılar/öğrenciler/vatandaşlar seminer programına başvurabilecek.

Seminerlere katılım ücretsiz ancak kontenjan sınırlı sayıda. Programın ayrıntılı bilgisine ve kayıt için gerekli olan koşullar için tıklayınız.

 

Kadıköy Belediyesi Akademi’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Açık Akademi Seminerleri’nde ‘Kentlerin Geleceğini’ masaya yatırılacak.

 

Etiketler: Açık Akademi Seminerleri,Kadıköy Belediyesi Akademi

 

Etkinlik Künyesi:

Kadıköy Belediyesi Akademi

Kadıköy Belediyesi Akademi

Kadıköy Belediyesi Akademi

Kadıköy Belediyesi Akademi: 19 Mayıs Mahallesi Bayar Caddesi, Sultan Sokak No:28 Kadıköy – 0216 411 48 33

 

Gün-Saat

Ekim 30 (Salı) 19:00 - Kasım 22 (Perşembe) 19:00

X