Mimarobot – Mimarlık Firmaları

Contact phone number:

Contact email:

Açıklama

GALERİNİN TANIMI

Mimarlık ofisleri bölümü Mimarobot’un en gelişmiş ve çok yönlü galerisidir. Bu galeri Mimarlık Robotunun ana sayfasından ulaşabileceğiniz, doğru mimarı bulma aracı ile tek vücut halinde çalışır. Galeriye kayıt yaparak listelenen mimarlık ve iç mimarlık ofisleri aynı zamanda mimar arayanlara da önerilmeye başlar. Mimarlık hizmetine ihtiyaç duyan ziyaretçilerimizin kullandığı Mimarımı Bul modülü, veritabanımızda kayıtlı olan bütün mimarlık ofislerinin nitelik ve özelliklerini dikkate alarak alternatifli önerilerde bulunmaktadır.  Böylece mimarlık firmaları kendi iş ve sosyal çevrelerinin dışına da erişip, müşteri portföylerini genişletme fırsatını yakalamış olurlar. Galerinin bir diğer amacı mimarlık hizmeti veren firmaların internet ortamındaki varlığını ve bilinirliğini güçlendirmektir.

KİMLER KULLANIR?

Mimarlık ofisi sahipleri: Katılımcı olarak adlandırılırlar ve kendi ofislerinin tasarım çizgisini, işlerini, uzmanlık alanlarını ve verdikleri hizmetleri sergilemek isterler. Mimar bulma aracı ofisler galerisinde yer alan firmaları kendi tarzlarına daha uygun olan müşterilere önermeyi hedefler. Üye firmalar aynı zamanda Mimarlık Robotunun sunduğu tanıtım fırsatlarından faydalanabilmektedir. Katılımcı firmalar siteye ücretsiz kayıt yaparak üye olmak zorundadır.

Mimarlık ofisi arayanlar: Kullanıcı olarak adlandırılırlar ve kendilerine en uygun mimarlık ofisini ararken beğendikleri mimarları inceleyip detaylı bilgi sahibi olurlar. Çok çeşitli kriterlere göre arama yapabilirler: Konum, mesafe, uzmanlık alanı, işin türü, hizmetin türü, mimari tarz veya isme göre. Kullanıcılar çalışmalarını veya tarzını beğendikleri mimarlık firmaları ile iletişime geçebilir, hizmet aldıkları kişilere yorum yapıp, puan verebilirler. Arama yapmak için üye olmak şart değildir. Ancak yorum yapabilmek için önce galeriye kayıt yapmak gerekir.

ÜYELERE SUNULAN

Galeri kayıtlı üyelerine çeşitli interaktif fonksiyonlar ve avantajlar sunmaktadır: Ücretsiz hesap açmak, firma profili oluşturmak, ofis listelemek, Mimarlık Robotunun öneri veritabanında yer almak, vitrin özelliği, fotoğraf galerisi, video eklemek, duyurular yayınlamak ve takip etmek, yorum yapmak ve puan vermek, favori listesi oluşturmak, ofisler ile iletişime geçebilmek, şikayet bildirmek, diğer sosyal paylaşım sitelerinden bağlantı paylaşmak, mesaj almak ve göndermek, detaylı arama yapabilmek, yenilikleri takip edebilmek gibi pek çok özellikten faydalanmak mümkündür. Mimarlık ofisleri galerisinin üyelik kurallarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

ARAMIZA KATILMAK

Bu işlem son derece basittir. Ofis sahibi mimarlar üst menüdeki “Ofis Ekle” butonuna tıklayarak mimarlık ofislerini galerinin veritabanına ekleyebilirler. Bu aşamada iş yeri bilgilerini girerler, fotoğraf-video ekleyebilirler ve uzmanlık alanlarını tanımlarlar. Listeleme süresi katılımcı tarafından belirlenir. Ofisler hakkında verilen bilginin kontrolü, belirli aralıklarla Mimarobot tarafından yapıldığından, gerçeğe aykırı / yanıltıcı bilgi girişi yapan ofislerin kayıtları onaylanmamakta veya iptal edilmektedir. Listelenen her ofisin seçtiği tarife süresine göre duyuru yayınlama hakkı bulunmaktadır. Vitrin tarifesi ise, ofise galerinin en üst kısmında yer açan ve bir ay için geçerli olan opsiyonel bir seçenektir. Mimarlık ofisleri galerisinin firma listeleme kurallarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

OFİS SEÇİMİ YAPMAK

Mimarlık robotunun doğru mimarı bulma aracını kullanan ihtiyaç sahipleri, projenin nitelik ve özellikleri dikkate alınarak sunulan mimarlık firması önerilerinden faydalanırlar. Mimar arayanlar ayrıca kendi seçecekleri kriterler doğrultusunda galeriyi kullanarak kendi aramalarını da yapabilmektedir. Mimarlık hizmetine ihtiyaç duyanlar, çalışmalarını beğendikleri bir ofisin önceden aldığı yorum ve puanları inceleyip firma hakkında daha detaylı bilgiler edinilebilirler.  Mimarobot’un amacı, kendileri için en doğru mimarı arayan kişi ve kurumlara yol göstermek, Türkiye’deki mimarlık ofislerini daha yakından tanımalarını sağlamak ve ihtiyaçları doğrultusunda mimarlık firmalarından bilgi almalarını kolaylaştırmaktır.

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?

SSL Secure