Halkalı-Kapıkule Demir Yolu’nun İlk Etabı 2024’te Tamamlanacak

Türkiye'nin Avrupa ülkeleriyle yüksek standartlı demir yolu bağlantısını sağlayacak Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi'nin ilk etabı olan 153 kilometrelik Çerkezköy-Kapıkule hattının 2024 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Daha Fazla Oku

Jeotermal Kaynaklı Isıtmanın Maliyeti Doğal Gazın 10’da Biri

Jeotermal Enerji Derneği Başkanı Ali Kındap "Konutlarda biz gazın yüzde 20'sini ödüyoruz, yüzde 80'i devlet tarafından sübvanse ediliyor. Bu açıdan bakıldığında ise jeotermal ısıtma sübvanse edilmemiş doğal gaz fiyatına göre 10 kat daha ucuz." dedi.

Daha Fazla Oku

Şirinevler ve Yenibosna’ya Yüzde 100 İmar Artışı

İBB Meclisi'nde çoğunluğu elinde bulunduran AKP grubu, AKP'li Bahçelievler Belediyesi’nin hiçbir bütüncül plana uymayan yüzde 100'lük imar artışı talebini onayladı.

Daha Fazla Oku

5 İlde Bazı Alanlar Orman Sınırları Dışına Çıkarıldı

Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Rize ve Balıkesir'deki bazı alanların orman sınırları dışına çıkarılması ve Rize'nin İyidere ilçesinde bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Daha Fazla Oku

“Kentsel Dönüşüm, Terörle Mücadele Kadar Önemli”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bakanlığının 2023 Bütçe sunumunda yaptığı konuşmada, “Kentsel dönüşüm, terörle mücadele kadar önemlidir, her türlü siyasetin de her türlü ikbal düşüncesinin de üzerindedir." diye konuştu.

Daha Fazla Oku
Lütfen bekle ...

Medya

Gruplar

Peyzaj Mimarları grubunun logosu
Peyzaj Mimarları
Herkese Açık Grup
İç Mimarlar grubunun logosu
İç Mimarlar
Herkese Açık Grup
Mimarlar grubunun logosu
Mimarlar
Herkese Açık Grup

İş Çevresi

Profil fotoğrafı
CELAL HİDAYET DEMİR
@celalhidayetdemirhotmail-com
X
X