Mimarlık ve Sinema Filmleri

Mimarlık sinemada bolca işlenen konulardan bir tanesidir. Hatta  1927 yılında çekilen ve sinema tarihinin kültleri arasında hala yerini koruyan Metropolis, en eski ve güzel örneklerden bir tanesidir. Mimarlıkla ilgili filmler arasından en iyi sayılabilecek beş filmi listeleyelim.

Daha Fazla Oku

Yeni Mezun Mimarların Hayal Kırıklıkları

Günümüzde mimarlık, en çok tercih edilen mesleklerden birisi olarak bilinir. Mimar olmayı hayal edenlerin çoğu diplomalarını alır almaz binalar tasarlayacaklarını, çok para kazanacaklarını, tasarımlarının herkes tarafından beğenileceğini ve çevrelerinden saygı göreceklerini düşünürler. İleride şahane bir hayat onları beklemektedir. Tek eksikleri ise bir diplomadır.

Daha Fazla Oku

Mimari Proje Sunum Standartları

Mimarın hizmetlerini tam ve mükemmel olarak sunması esastır. Bu esasa uygun olarak mimarın çalışmalarını ifade ettiği belgelerde aranacak asgari koşullar Mimarlar Odası tarafından bu standartlar ile belirlenmiştir.

Daha Fazla Oku

Mimarlık Öğrencisi Olmak

Mimarlık, zamanla mimar için meslekten çok adeta bir hayat biçimi haline gelmektedir. Öğrencinin ilk öğrenim yılından itibaren yavaş yavaş kanına karışan bir madde gibidir. Öğrencinin hayata bakış açısını değiştiren ve onu şekillendiren çok güçlü bir etkisi vardır. Bu sebeple, önce mimarlık öğrenciyi şekillendirir. Sonrasında ise mimarlar yaşadığımız dünyayı şekillendirmeye başlarlar. Bunun zevkini tatmak ise kuşkusuz eğitimin bütün zorluklarına değer.

Daha Fazla Oku

İç Mekan Tasarımı ve Doğru Renk Seçimi

Renk ve ışık ilişkisinin insan enerjisi üzerinde etkisi olduğu bilinir. Görsel konforun sağlanabilmesi için iç mekan tasarımında renk seçimi yapılırken dikkatli davranmak gerekir.

Daha Fazla Oku
Lütfen bekle ...

Medya

Gruplar

İç Mimarlar grubunun logosu
İç Mimarlar
Herkese Açık Grup
Mimarlar grubunun logosu
Mimarlar
Herkese Açık Grup
X
X