Facades of Buildings – Banja Luka Competition

haziran, 2022

22haz(haz 22)00:0010agu(agu 10)00:00Facades of Buildings – Banja Luka Competition

DEVAMINI GÖSTER...

Açıklama

Kıng Petar I Karađorđevıć, Patrıarch Makarıje Sokolovıć, Theodors Kolokotronıs ve Patra In Banja Luka Sokakları arasındaki binaların cephelerinin bir mimari konsept tasarım önerisi ile geliştirilmesine yönelik uluslararası yarışma.

Merkezi şehir bölgesinin bir bölümünü ve çeşitli ulusal anıtların yakın çevresini içeren yarışmanın konusu olan ilgili alan, Banja Luka’nın kentsel imajını şekillendirmesi açısından oldukça değerli potansiyeller taşıyan Patra, King Petar I Karadjordjević ve Patriarch Makarije Sokolović sokaklarına bakıyor. Alan, çalışma amaçlarına uygun işlevsel bir birim sağlıyor.

Yarışmacılar için zor olan kısım şehrin modern işleyişinin ve yaşamının ihtiyaçlarına dair özgün atmosfer, bütünlük duygusu, tarihsel tabakalaşma ve farkındalığı iletecek nitelikli ve yaratıcı bir tasarım fikriyle yere ait sorunlara cevap veren bir öneri üretmek. Bu konsept tasarım, cepheleri ve “arada” olan, bağlayan, ayıran, yönlendiren, karşılayan ve dolayısıyla şehrin bu son derece değerli bölümünün tüm kentsel yapısının tutarlı, uyumlu bir görüntüsünü tamamlayan açık kamusal alanı içermeli.

Teslim Koşulları:
Yarışmacılar öneri projelerini dijital olarak teslim etmekle yükümlü.

Son teslim tarihi: 10 Ağustos 2022, saat 23:59

Yarışmaya ait daha detaylı bilgiye yarışmanın resmi sitesi üzerinden erişilebilir.

 

 

Gün-Saat

Haziran 22 (çarşamba) 00:00 - Ağustos 10 (çarşamba) 00:00

X
X