Yazar: Betül Sönmez

Mimari Proje Sunum Standartları_61c7e2ca4b635.jpeg

Mimari Proje Sunum Standartları

Mimarın hizmetlerini tam ve mükemmel olarak sunması esastır. Bu esasa uygun olarak mimarın çalışmalarını ifade ettiği belgelerde aranacak asgari koşullar Mimarlar Odası tarafından bu standartlar ile belirlenmiştir.

  • no reactions
0
Share
Mimarlık ve Sinema Filmleri_61c7e2b742cf7.jpeg

Mimarlık ve Sinema Filmleri

Mimarlık sinemada bolca işlenen konulardan bir tanesidir. Hatta  1927 yılında çekilen ve sinema tarihinin kültleri arasında hala yerini koruyan Metropolis, en eski ve güzel örneklerden bir tanesidir. Mimarlıkla ilgili filmler arasından en iyi sayılabilecek beş filmi listeleyelim.

  • no reactions
0
Share
Yeni Mezun Mimarların Hayal Kırıklıkları_61c7e2c3c3dcc.jpeg

Yeni Mezun Mimarların Hayal Kırıklıkları

Günümüzde mimarlık, en çok tercih edilen mesleklerden birisi olarak bilinir. Mimar olmayı hayal edenlerin çoğu diplomalarını alır almaz binalar tasarlayacaklarını, çok para kazanacaklarını, tasarımlarının herkes tarafından beğenileceğini ve çevrelerinden saygı göreceklerini düşünürler. İleride şahane bir hayat onları beklemektedir. Tek eksikleri ise bir diplomadır.

  • no reactions
0
Share
Mimarlık Öğrencisi Olmak_61c7e2f4c533b.jpeg

Mimarlık Öğrencisi Olmak

Mimarlık, zamanla mimar için meslekten çok adeta bir hayat biçimi haline gelmektedir. Öğrencinin ilk öğrenim yılından itibaren yavaş yavaş kanına karışan bir madde gibidir. Öğrencinin hayata bakış açısını değiştiren ve onu şekillendiren çok güçlü bir etkisi vardır. Bu sebeple, önce mimarlık öğrenciyi şekillendirir. Sonrasında ise mimarlar yaşadığımız dünyayı şekillendirmeye başlarlar. Bunun zevkini tatmak ise kuşkusuz eğitimin bütün zorluklarına değer.

  • no reactions
0
Share

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X