Yerel Yönetimlere, “Mühendis İstihdam Edin” Çağrısı 1

Yerel Yönetimlere, “Mühendis İstihdam Edin” Çağrısı

109 İzlenme

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesi yerel seçim öncesi belediye başkan adaylarına, siyasi partilere ve oluşacak yerel yönetimlere çağrıda bulundu. İMO Denizli Şubesi yazılı açıklamasında, depreme dayanıklı şehirler için inşaat mühendisi istihdam edilmesi ve İMO ile ortak hareket edilmesi yönünde çağrı yaptı.

Evrensel’de yer alan habere göre; 6 Şubat depremi ile depreme dayanıklı şehirler ve kentsel dönüşümün yeniden gündeme geldiğinin hatırlatıldığı açıklamada, Denizli’de de göreve talip olan adayların ‘Kentsel dönüşüm ve depreme dayanıklı şehirler’ ifadesindeki samimiyetin seçim sonrası ortaya çıkacağı belirtildi.

“Depreme dayanıklı şehirler ayrıcalık değil haktır”
İMO olarak meslektaşların destekçisi olduğu belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Tüm belediye başkan adaylarımıza belediyelerinde daha çok inşaat mühendisi istihdam etmeleri ve halihazırda belediyelerde çalışan meslektaşlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi için çağrıda bulunuyoruz. İnşaat mühendislerinin istihdam edilmediği ya da yeterli sayıda inşaat mühendisinin bulunmadığı belediyeler ile ne depreme dayanıklı şehirlerin inşa edilebilmesi, ne de kentsel dönüşüm projelerinin başarılı olabilmesi mümkün değildir.”

Kamuoyuna da seslenen İMO açıklamasında, “Bir çağrımız da kamuoyuna; depreme dayanıklı şehirler, mühendislik hizmeti görmüş yapılar, başarılı kentsel dönüşüm projeleri talep etmek bir ayrıcalık değildir. Bu bir haktır. İnşaat Mühendisleri Odası olarak vatandaşlarımızdan beklentimiz bu haklarına sahip çıkmaları ve haklarını aramalarıdır. Vatandaşlarımızdan beklentimiz içi doldurulmamış kentsel dönüşüm vaatlerine itibar etmek yerine başkan adaylarına bu projeleri kimlerle, hangi ekiplerle ve nasıl yapacaklarını sormalarıdır.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X