Yenilenen Spor Salonunun Çatısı İlk Fırtınada Uçtu 1

Yenilenen Spor Salonunun Çatısı İlk Fırtınada Uçtu

405 İzlenme

Şiddetli fırtına ülke genelinde hayatı felç ederken, Kırşehir’de de vatandaşlar zor anlar yaşadı. Kent merkezinde maddi hasara yol açan fırtına, Gençlik ve spor İl Müdürlüğüne ait Aşıkpaşa Kapalı Spor Salonu’nun çatısını uçurdu.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre; 31 Mart yerel seçimleri öncesinde AKP’nin seçim vaatleri arasında kente 4 bin kişilik yeni bir kapalı spor salonu yapmak da vardı. Seçimleri CHP’li Selahattin Ekicioğlu kazanında, spor salonu yapmaktan vazgeçildi. Bir süre sonra da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, mevcut salonu yenilemek için karar aldı.

Yaklaşık bir yıl önce tamamlanan yenileme çalışması için 4 milyon 433 bin lira harcandı. Ancak yapılan yenileme çalışmasında spor salonunun çatısına dokunulmadığı ileri sürüldü.

Onarılmayan çatı ise ilk şiddetli fırtınada uçarak hemen yan tarafta bulunan Ahi stadyumunun içine düştü. Türkiye 2. Lig Beyaz grupta mücadele eden Kırşehir Futbol SK ile Serik Belediyespor maçının başlamasına saatler kala yaşanan olayda saha kenarında olan görevliler son anda kaçmayı başardı. Karşılaşma ise saha içine düşen çatı parçaları temizlendikten sonra oynandı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X