TOKİ'nin Deprem Konutunda Yağmur Çilesi 1

TOKİ’nin Deprem Konutunda Yağmur Çilesi

247 İzlenme
0

30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen 6.9 şiddetindeki İzmir depreminde en çok zarar gören yerlerden olan Bayraklı ilçesinde, Doğanlar apartmanı da yıkıldı. TOKİ, bu apartmanda yaşayan depremzedeler için aynı yerde, iki blok ve 42 daireden oluşan yeni bina yaptı. Hak sahibi depremzedeler yaklaşık iki yıl önce teslim edilen yeni evlerinde yaşamaya başladı.

Sözcü’den İlker Kılıçaslan’ın haberine göre; geçirdikleri zor günlerin ardından yeni evlerine kavuşan depremzedeler, yağmur yağdığında evlerinin ve binalarının su alması üzerine büyük şaşkınlık yaşadı. Durumu TOKİ’ye bildirip çözüm bulunmasını isteyen bina sakinleri, yaz döneminde yalıtımın yapıldığı söylenmesine rağmen, kış aylarında yine aynı sorunla karşılaştı.

İzmir’deki son yağmurlarda da apartmanın kapalı otoparkına tavandan sular aktı, asansör çukuru suyla doldu, yalıtımın iyi olmadığı öne sürülen dış cephelerden giren yağmurla dairelerin duvarları nemlendi.

“Deprem sonrası yapılan evlerinize ağız tadı ile oturamıyoruz.” diyen vatandaşlar, her yağmur sonrası aynı rezaleti tepki gösteriyor.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

Yorum Ekleyin

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X