Tarım Alanında Kaçak Film Platosu 1

Tarım Alanında Kaçak Film Platosu

226 İzlenme

Kocaeli‘deki kaçak Rüzgar Enerji Santrali’ni gündeme taşıyan CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı bu kez Gebze ilçesinde AKP’li meclis üyelerinin ‘Burada herhangi bir yapı yoktur’ imzalı komisyon raporu sunduğu diğer tarım bölgesi olarak geçen alanda hızla yükselen kaçak film platosunun görüntülerini paylaştı.

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre; AKP’li Gebze Belediyesi’nin 1 Kasım 2022 tarihli meclis toplantısında yüzde 5 imara sahip olan alanın yüzde 40 imara yükseltilmesine ilişkin CHP’li meclis üyelerinin şerhiyle oylama yapıldı. İmar komisyonun meclise sunduğu ve AKP’li meclis üyelerinin imzası bulunduğu raporda da söz konusu alanda herhangi bir yapılaşmanın olmadığına dair bilgi verildi.

CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, Gebze Belediye Meclisi CHP grubu üyeleri Av. Saide Arslan ve Halil İbrahim Başçiftçi Gebze Kadıllı Mahallesi’nde bulunan söz konusu alana incelemelerde bulunmak üzere gittiğinde kaçak film platosu ile karşılaştı.

Konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı; “Daha 2 gün önce Karamürsel ilçemizde kaçak, ruhsatsız bir şekilde inşaatı süren yerel yönetimlerin görmezden geldiği, 5’li çetenin taşeron firmalarının yapımına devam ettiği Rüzgar Enerji Santrali’ni ziyaret etmiştik. Bu kez de Gebze ilçemizde ‘Burada herhangi bir yapı yoktur’ şeklinde mecliste rapor hazırlanan, imar planı yüzde 5’ten yüzde 40’a çıkartılan Kaçak Film Platosu ile karşı karşıyayız” diye konuştu.

Tarım Alanında Kaçak Film Platosu 2

Başkan Yıldızlı; “Bizim ülkemizde kanunu arar olduk. Kanunun kime karşı işlediğini de sorgular olduk. Normal vatandaşa gelince kanun hemen çalışıyor. Bunların kendi yandaşlarına gelince kanun nizam yok. Gebze’de Kaçak Film Platosu var. Gebze İlçe Başkanım ve meclis üyelerimiz bu konuyu dile getirdi. Asıl dikkat çekeceğimiz konu AKP’li belediye meclis üyelerinin bu alanda bir yapı yoktur diye rapor sunarak kamuoyunu yanıltması. Ama hukuksuz bir şekilde kocaman bir film platosu yükseliyor.” dedi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X