New York, ABD Tarihindeki En Büyük Yenilenebilir Enerji Yatırımını Yaptı 1

New York, ABD Tarihindeki En Büyük Yenilenebilir Enerji Yatırımını Yaptı

349 İzlenme

New York eyaleti, temiz enerjiye yapılan en büyük devlet yatırımı olan 6.4 gigawatt (GW) büyüklüğünde yenilenebilir enerji projelerine yeşil ışık yaktı. Bu yatırım, eyaletin elektrik ihtiyacının yaklaşık yüzde 12’sini karşılayacak ve yaklaşık 2.6 milyon evi enerji ile besleyecek. Üç açık deniz rüzgar çiftliği ve 22 kara temiz enerji projesi, sürdürülebilir bir enerji kaynağına geçişi hızlandıracak.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; bu büyük yenilenebilir enerji projeleri aynı zamanda istihdamı artırarak yaklaşık 8 bin 300 kişiye iş sağlayacak ve New York eyaletine 20 milyar dolarlık ekonomik kalkınma yatırımını teşvik edecek. Ayrıca, bu projeler dezavantajlı topluluklara yönelik 3.5 milyar dolarlık taahhüt içeriyor, bu da toplumsal faydayı artırmayı hedefliyor.

New York’un yenilenebilir enerji portföyü, 22 kara proje içeriyor. Bunlar, 2,410 MW’lık 14 güneş enerjisi çiftliği, altı rüzgar yeniden güçlendirme projesi, bir yeni rüzgar çiftliği ve bir hizmete geri dönen hidroelektrik projesini içeriyor.

Ayrıca, toplam 4,032 MW’lık üç yeni açık deniz rüzgar projesi de devreye alınacak. Bu projeler, farklı enerji firmaları tarafından geliştiriliyor ve toplamda 4.2 GW’ı aşkın enerji üretme kapasitesine sahip olacaklar. Ancak bu projelerin geleceği belirsizliğini koruyor, çünkü bazı kontratlar gözden geçiriliyor ve müzakereler sürüyor.

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X