Milletvekiline Çekilişle Arsa Çıkartan TOKİ'den Açıklama 1

Milletvekiline Çekilişle Arsa Çıkartan TOKİ’den Açıklama

127 İzlenme

TOKİ’nin ‘İlk Evim Arsa Projesi’ kampanyasında AKP’li Kurtcan Çelebi’ye arsa çıkmasının ardından kurumdan yapılan yazılı açıklamada “Şartları sağlamayanların hak sahiplikleri sözleşme imzalamış olsalar bile sona erdirilmektedir.” denildi.

BirGün’de yer alan habere göre; AKP Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi‘ye kampanya kapsamında arsa çıkmasının ardından TOKİ’den yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada hak sahipleri ile banka sözleşmesi esnasında mülkiyet ve gelir durumları kontrol edilerek uygun olan kişilerle sözleşme imzalandığı belirtildi.

TOKİ’nin açıklamasında şu ifadeler yer verildi:

“TOKİ web sitesi üzerinden açıklanan başvuru şartlarına göre tapu sahipliği bulunmayan, ikamet durumları uygun olan, belirli bir gelir düzeyinin altında olan ve daha önce TOKİ projelerinden faydalanmayan vatandaşların müracaatları alınarak belirlenen şartlara uygunlukları ön incelemeden geçirilerek kura sürecine tabi tutulmuştur. Bu kuralar sonucu hak sahiplikleri belirlenmiştir.

İlerleyen süreçte noter huzurunda yer belirleme kuraları çekilecek olup, hak sahipleri için banka sözleşmesi esnasında mülkiyet ve gelir durumları kontrol edilerek şartları uygun olanlar ile sözleşme imzalanmaktadır. Habere konu hak sahibi Kurtcan Çelebi ile ilgili herhangi bir sözleşme imzalanmamış, hakkından feragat ettiğini belirtmesi üzerine hak sahipliği iptal edilmiştir. İdaremizce yapılan bütün çalışmalarda şartlara uygunluğu kontrol edilerek işlem tesis edilmektedir. Şartları sağlamayanların hak sahiplikleri sözleşme imzalamış olsalar bile sona erdirilmektedir.”

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X