Millet Bahçesi’ne 1,2 Milyon TL’lik Dekoratif Şemsiye 1

Millet Bahçesi’ne 1,2 Milyon TL’lik Dekoratif Şemsiye

308 İzlenme

Yapım maliyeti 290 milyon TL’ye dayanan Kayseri‘deki Recep Tayyip Erdoğan (RTE) Millet Bahçesi için fahiş bir harcama daha gerçekleştirildi. AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi, para yutan millet bahçesi için 1 milyon TL’den fazla para ödeyerek 31 adet dekoratif şemsiye aldı.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre; Kayseri Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı, 24 Ekim’de, “Millet Bahçesinde Kullanılmak Üzere 31 Adet Dekoratif Şemsiye Alım İşi” ihalesi düzenledi. Pazarlık yöntemiyle düzenlenen ihaleye yalnızca Erim Mimarlık isimli şirket teklif verdi.

Teklif üzerinde yapılan değerlendirmenin ardından ihalenin sözleşmesi, 13 Kasım’da imzalandı. Belediye ile Erim Mimarlık arasında imzalanan sözleşmenin bedeli, 1 milyon 289 bin 600 TL oldu. İhale kapsamında RTE Millet Bahçesi için 31 adet dekoratif şemsiye alınacağı bildirildi.

Eylül 2020’de yapımına başlanan ve 21 Mart 2022’de açılması planlanan ancak Kasım 2023 itibarıyla halen eksiklikleri bulunan millet bahçesi için harcanan toplam para, dekoratif şemsiyelerle birlikte 287,2 milyon TL’ye ulaştı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X