Küçükçekmece'de Facia "Geliyorum" Diyor 1

Küçükçekmece’de Facia “Geliyorum” Diyor

271 İzlenme

Gültepe Mahallesi’nde bulunan 5 katlı bina riskli olduğu gerekçesiyle yaklaşık 1 ay önce boşaltıldı. Kolonları patlayan kirişleri dökülen bina tehlike saçmaya başladı. Çökmek üzere olan binanın önünden her gün yüzlerce kişi ve araç geçiyor. Çevresinde hiçbir önlem alınmayan binadan dolayı mahalle sakinleri tedirgin. Mahalle sakinleri geçen süreye rağmen hala yıkım yapılmamasına tepki gösteriyor.

DHA’da yer alan habere göre; bina sahibi Recai Çakır, “Bina inşaat firmasına devredildi. Benim sorumluluğumdan çıkmış durumda. Belediye ölçüm yaptı. Çürük çıkmasına rağmen belediye yıkılması yönünde izin vermedi. Ben de inşaat firmasıyla anlaştım. Ama yıkılması için belediyeden onay bekliyoruz. Binanın ön kolonunda hasar var. Alttan su aldığı için patlamış. Binanın demirlerini ise anlaştığım müteahhit sökmüş. Ben binadan 15 gün önce çıktım. Geçen hafta geldiğinde söküldüğünü gördüm. Durum benden çıktığı için de bir müdahale yapamıyorum.” dedi.

Küçükçekmece Belediyesi yetkilileri ise binanın durumuyla ilgili kendilerinde bilgi olmadığını belirtirken bina sahibine ceza kesilip yıkım için gerekli çalışmanın başlatılacağını ifade etti. Basının bilgi vermesi üzerine belediye ekipleri mahalleye gelerek bina çevresinde önlem aldı.

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X