Karaburun Millet Bahçesi 61 Milyon TL’ye İhale Edildi 1

Karaburun Millet Bahçesi 61 Milyon TL’ye İhale Edildi

452 İzlenme

Arnavutköy Belediyesi, 18 Mayıs 2023 tarihinde “Karaburun Millet Bahçesi” yapımı için ihaleye çıktı. İhale sadece davetli firmaların katılabildiği ve doğal afet, salgın hastalıklar gibi ani durumlarda yapı, can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından acilen yapılması gereken işler için başvurulan “Pazarlık (21-B)” yöntemi ile yapıldı.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre; 3 geçerli teklifin sunulduğu ihaleyi 61 milyon 388 bin liralık teklifin sahibi Akasya Taahhüt Peyzaj İnşaat ve Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi kazandı.

Millet bahçesinin 210 günde tamamlanarak 2023 yılı sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor. Millet bahçesi projesi kapsamında 271 kalem çevre ve alt yapı çalışması ile çelik yapı, kafeterya, zabıta, WC, cankurtaran yapısı inşa edilecek.

Karaburun Millet Bahçesi 61 Milyon TL’ye İhale Edildi 2

İki belediye arasında krize neden oldu
Millet Bahçesi’nin yapılacağı alan Karaburun Plajı’nı da kapsıyor. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından, İBB’nin Karaburun Plajı’ndaki duş, giyinme kabinlerinin hukuksuz şekilde kaldırıldığını duyurmuş, konuyla ilgili mahkemeye başvurduklarını belirtmişti. Arnavutköy Belediyesi de plajın olduğu kısmı da içine alan 53 bin metrekarelik alanın millet bahçesi yapılmak üzere hazineden kendilerine tahsis edildiğini açıklamıştı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X