Geberit, İnovatif Ürünleriyle Suyun Geleceğine Yön Veriyor 1

Geberit, İnovatif Ürünleriyle Suyun Geleceğine Yön Veriyor

404 İzlenme

Kaynak tasarrufu sağlayan çevre dostu ve dayanıklı ürünlerle, su ve enerji tüketimini en aza indiren teknolojilere imza atan İsviçreli sıhhi tesisat markası Geberit, sorumluluk bilincini uzun yıllardır sürdürüyor. 30 yılı aşkın süredir sürdürülebilirliğe olan inancıyla hareket eden Geberit, daha sürdürülebilir bir sıhhi tesisat sektörüne yönelik değişimde öncü rol oynuyor. Yıllar içinde kurumsal kültürünün ayrılmaz bir parçası haline gelerek kapsamlı bir sürdürülebilirlik stratejisine dönüştüren marka, bu sayede Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne de önemli bir katkı sağlıyor.

“Geberit su ayak izi” ile su tüketimi daha ölçülebilir
Sürdürülebilir sıhhi çözümler geliştirirken düşük su, kaynak ve enerji tüketiminin yanı sıra çevre dostu malzemelerle yaşam kalitesinin artıran Geberit, kullanıcılarına bu doğrultuda zengin bir ürün yelpazesi sunuyor. Marka, bununla birlikte su ayak izi ile su tüketiminin yaklaşık yüzde 100’ünün nerede kullanıldığını da ölçebiliyor. Su tasarrufu söz konusu olduğunda rezervuarın ana unsur olarak ön plana çıktığı Geberit’te 1998’den 2021 yılına kadar kurulan tüm çift yıkama ve boşaltma rezervuarları ile geleneksel yıkama sistemlerine kıyasla sağlanan 38 milyon m3 su tasarrufu, doğal kaynakların korunmasına yardımcı oluyor.

Su tasarruflu Geberit ürünleriyle inşaat projeleri daha sürdürülebilir ve yeşil
Sürdürülebilirlik stratejisini yarını düşünerek gerçekleştiren Geberit’in su tasarrufunu mümkün kılan ürün gamı, ekolojik tasarım ilkelerine uygun olarak bir öncekinden daha iyi duruma gelecek şekilde üretiliyor. Bunun sonucunda yüksek dayanıklılığa sahip olan Geberit ürünleri, kullanıcısına uzun yıllar sorunsuz kullanım imkanı tanıyor. Yüksek teknolojiyle donatılan ürünleri sayesinde birçok projede sürdürülebilir inşaatın gerçekleştirilmesine fırsat tanıyan Geberit, 2022 yılında tüm üretimdeki su tüketimini 908 bin 407 m3 (önceki yıl 925 bin 230 m3) olarak gerçekleştirdiği için de çevrenin korunmasına katkı sağlıyor. Vitrifiye alanına entegrasyonun gerçekleştiği 2015 yılına kıyasla su tüketimi yüzde 22,4 oranında azaltan marka, özellikle laboratuvarlarda ve üretim sürecinde suyun yeniden kullanılması konusunda hassas davranıyor. Su tüketiminin yüzde 80 ile en büyük paya sahip olduğu vitrifiye üretimine yönelik geliştirmelerini gerçekleştiren Geberit, bu sayede 2024 yılına kadar bu alandaki su tüketimini 6,4 l/kg’dan 5,6 l/kg’a düşürmeyi hedefliyor. 2022 yılında yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen elektriğin payını 27 GWh daha artırarak 112 GWh’ye çıkaran Geberit, böylelikle 2022 sonu itibarıyla elektriğin yüzde 70’inden fazlasını yenilenebilir enerji kaynaklarından ve sertifikalı yeşil üretimden elde ediyor.

 

*

Geberit Hakkında

Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 4 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 26 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, yaklaşık 50 ülkede sayıları 12.000’i bulan çalışanıyla 2021 yılında 3,46 milyar CHF ciro elde etmiştir. Geberit hisseleri SIX Swiss Exchange’de işlem görmektedir ve 2012 yılından bu yana SMI’nın (Swiss Market Index) bir parçasıdır.

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X