Bianca Boya, Avrupa'da İlk 5 Boya Üreticisi Arasında 1

Bianca Boya, Avrupa’da İlk 5 Boya Üreticisi Arasında

347 İzlenme

Türk boya sanayinde yaklaşık 400’e yakın irili ufaklı firma olduğunu ve dünya standartlarında üretim ve ticaret yapan orta ve büyük nitelikte 20 işletmenin piyasayı domine ettiğine değinen Bianca Boya Kurucu Ortağı Veysel Feyzoğlu, “Biz de bu firmalar içerisindeki ilk 10 firma arasındayız. Türkiye’de sektörde yıllık yaklaşık 950 bin ton boya kapasitesi var, bunun yaklaşık yüzde 70’i kullanılıyor” dedi. 

Hedefimiz yeni nesil dönüşüm boyamız ile Avrupa

Yeni nesil dönüşüm boyası Bianca Stella ile iç pazarda çok güzel bir başarı yakaladıklarını ve asıl hedeflerinin Avrupa olduğuna dikkat çeken Feyzoğlu, “Avrupa’da ‘kendin yap’ modeli çok gelişmiş durumda, yapı marketler çok yaygın. Bu sebeple de ürünlerimiz yurtdışında da talep görüyor. Avrupa’ya tüm ürün gruplarımızla girmeyi planlıyoruz” dedi.

Şu anda 20 ülkede faaliyetleri olduğunu ve mevcutta güçlü bulundukları Türki Cumhuriyetleri, Rusya, Gürcistan gibi bölgelere ihracat yaptıklarına değinen Feyzoğlu, “Türkiye’de bayi ve alt bayilerimizin toplam sayısı 1.200’e ulaştı. Bu sayıyı 2023 yılında 1.500’e çıkarmayı, ihracat yaptığımız ülke sayısını ise 30’a yükseltmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X