Beşiktaş'ta Kaya Parçaları Evlerin Üzerine Düştü 1

Beşiktaş’ta Kaya Parçaları Evlerin Üzerine Düştü

295 İzlenme

Beşiktaş Kuruçeşme Mahallesi Akıncılar Aralığı Sokak’ta, birkaç gündür süren yağışların ardından yumuşayan topraktan kopan kaya parçaları, yamaçtan aşağı yuvarlanmaya başladı. Kopan parçalardan biri alt taraftaki evin yan duvarına çarparken, büyük bir kaya parçası ise istinat duvarını yıktı.

Yuvarlanmaya devam eden kaya parçalarından bazıları da bir başka evin kömürlüğüne çarparak yıkılmasına neden oldu. Ağaçlar sayesinde hızı kesilen kaya parçaları, daha sonra bir villanın bahçesine düştü.

DHA’da yer alan habere göre; olayda ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi. Haber verilmesi üzerine olay yerine, sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Polis çevrede güvenlik önlemi alırken, kaya parçalarının tekrar yuvarlanma ihtimaline karşı bazı evlerin tahliye edildiği belirtildi.  

Evi zarar gören mahalle sakinlerinden Murat Ayaksız “Bu gördüğünüz kaya parçaları kopunca, boşta olan ne varsa bütün mahalleye götürdü. Çok şükür bir can kaybı falan olmadı. Caddeye kadar inen kütleler var. İki, üç ev zarar gördü ufak çaplı. Evlerin önünden aldı götürdü ama yıkılan ev olmadı çok şükür.” dedi.

Beşiktaş'ta Kaya Parçaları Evlerin Üzerine Düştü 2

Kayaların bulunduğu alanda daha önceden evler olduğunu belirten Ayaksız “Bu gördüğünüz yer mahalleydi bundan önce. Bu kayalar, 40-45 sene önce düştüğü zaman bu mahalleyi kaldırdılar tehlikeli diye. Önlem alınmadan bıraktılar böyle. Herhangi bir önlem alınmadan bıraktılar, 50 sene sonra bu olay oldu.” diye konuştu.

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X