Baumit “Great Stories Behind Great Buildings” Video Serisi 1

Baumit “Great Stories Behind Great Buildings” Video Serisi

362 İzlenme

Sürdürülebilir bir gelecek adına, sağlıklı, enerji verimli ve güzel yapılar inşa etmeleri için iş ortaklarına güç veren ve bu vizyon ile inovatif ürünler geliştiren Baumit, alanında özgün sıra dışı mimari yapıların hikâyeleri özelinde bir video serisine imza atıyor. Baumit tarafından Avrupa genelinde hayata geçirilen ve günümüz mimarisini mimarların gözünden anlatan Baumit ile Olasılıklar kitabının devamı niteliğindeki “Great Stories Behind Great Buildings” projesiyenilikçi mimari yapıların olgunlaşmasına rehberlik etmeyi hedefliyor. Baumit sistemleri ile hayata geçen özgün mimari yapıların hikâyelerini yapıları birlikte gezerek mimarlarının ağzından, onların deneyim ve yorumlarıyla aktaran bu video serisi, kullanılan malzemelerin yapılar üzerinde yarattığı etkileri de gözler önüne seriyor.

“Balçova Cemevi’ne sıva ile karakter kazandırdık”
Serinin ilk videosunda, İzmir’de hayata geçirdiği Balçova Cemevi’nin yapımında sıva kullanarak yapıya karakter kazandırdığını vurgulayan Mimar Nevzat Sayın; “Sıva, yüzyıllardır mimari yapılarda uygulanan, zamanla değişen ve yapılara farklı kimlikler kazandıran bir malzeme. Farklı kişiler ya da kurumlar tarafından yapılan yardımlarla inşa edilen bir yapıda zaman zaman beton, tuğla, çelik gibi malzemeleri aynı yüzeylerde kullanmak zorunda kaldığımız için her şeyi kaplayacak bir malzeme arayışıyla sıvada karar kılarak Baumit ile tanıştım. Çok farklı nitelikteki sıva arasından en doğru olanı seçmek ve bu sıvanın istediğimiz renk ve dokuda olmasını sağlamak ancak üretici firmanın çözüm ortaklığı ile olabilecek bir şeydi ve Baumit ile tam olarak bu gerçekleşti” dedi.

Baumit “Great Stories Behind Great Buildings” Video Serisi 2

“Baumit ile hayat bulan “Olasılıklar” ile ilham vermeye devam ediyoruz”
Baumit olarak100 yılı aşan köklü deneyim ve bilgi birikimleriyle yaşam alanlarında dönüşüme yön verdiklerinin altını çizen Baumit Türkiye Pazarlama Müdürü Selin Tümer Ataoğlu,“Yaşam alanlarını sağlıklı, konforlu ve enerji verimli hale getirmeyi misyon edinmiş bir marka olarak, dönüşen iklimsel ve ekonomik koşulların mimari yapılardaki karşılığını Baumit ile Olasılıklar kitabında somutlaştırdık. Kitabımız ile yapıların dönüşümüne sağladığımız katma değeri, mimarların diliyle anlatarak geleceğin mimari yapılarına ışık tutmaya çalıştık.

Baumit “Great Stories Behind Great Buildings” Video Serisi 3

Avrupa genelinde Baumit sistemleri ile hayata geçen özgün mimari yapıların hikâyelerini, yapıları birlikte gezerek mimarlarının ağzından, onların deneyim ve yorumlarıyla aktaran “Baumit ile Olasılıklar | Great Stories Behind Great Buildings” video serimiz ile kullanılan malzemelerin yapılar üzerinde yarattığı etkileri de gözler önüne seriyoruz. Uluslararası video serimiz için Baumit Türkiye olarak hayata geçirdiğimiz ilk bölümde, Mimar Nevzat Sayın İzmir’de bulunan Balçova Cemevi’nin hikâyesini anlatıyor.Video serimizin devamında Baumit ile hayata geçen projeleri, mimarları ve onların sıra dışı hikâyelerini aktarmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

“Baumit ile Olasılıklar | Great Stories Behind Great Buildings” serisinin Türkiye’den ilk konuğu Mimar Nevzat Sayın’ın videosunu izleme için tıklayınız

Baumit “Great Stories Behind Great Buildings” Video Serisi 4 

*

Baumit Hakkında

100 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Avusturya merkezli Schmid Industrie Holding’in en büyük şirketlerinden biri olan ve Avrupa’nın mantolama devi olarak anılan Baumit; 25 ülkede, 40’ın üzerinde üretim tesisi ile yıllık 6,5 milyon ton üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir. Bugün ciro büyüklüğü 1 milyar euroyu aşmış olan Baumit, Türkiye’de 2007 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Gebze’de bulunan Türkiye üretim tesisi 2008’de faaliyete geçmiştir.

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X