Ankara Tenis Kulübü Yıkıldı 1

Ankara Tenis Kulübü Yıkıldı

315 İzlenme

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi: “Cumhuriyetin, Başkentin Sahibi Yok!”
 
“Bugün iktidardaki gerici zihniyetin ranta ve sermayeye olan sevdası, bilimsel ve hukuksal ilkeleri ayaklar altına alan uygulamaları ile cumhuriyetle giriştiği ideolojik savaşta, cumhuriyetin topluma kazandırdığı değerler yok ediliyor. Bu yıkımdan en çok etkilenenlerden biri de modern toplumun öncü kenti Başkent Ankara olmuştur. İktidar simge binaları yıkmakta, kanunsuz ve niteliksiz uygulamalar ile haksız kazanç sağlarken bizlere yaşanmaz bir kent yaratmakta, cumhuriyeti ve kazanımlarını anımsatan her şeyi yok etmeye çalışmaktadır.


Kent belleğinde önemli yerleri olan İller Bankası Binası, su süzgeci yapısı, stadyumlardan ve nicelerinden sonra, kamusallık, tarihsellik ve ilerici değerler yaratan alanlara katlanamamakta; saçma uygulamalar kılıfı ile yıkmakta, tarihimizden, değerlerimizden ve ilerici bir toplum yaratma ülkümüzden çalmaktadır.
 
Ankara Tenis Kulübü de bunun son örneği olmuştur. Hayatımıza ve değerlerimize yapılan her yıkıcı müdahaleye olan öfkemiz büyümektedir. İktidarın bu hoyrat yıkımlarına karşı ise yüzyıllık başkentte meslek örgütleri dışında söz söyleyen kimse kalmamış; kentin belediyeleri, siyasi parti örgütleri, sivil toplum örgütleri, kent konseyleri susmaktadır.
 
Öfkeliyiz, üzgünüz!
 
TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi: “Başkent’in ve Mimarlık Camiasının Başı Sağolsun.”

Ankara Tenis Kulübü Yıkıldı 2

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X