Şap fiyatı nasıl hesaplanır? 1

Şap fiyatı nasıl hesaplanır?

300 İzlenme

Yüzeyi bozuk olan zeminleri düzeltmek için tesviye betonu hazırlanmalı ve yüzeye şap atılmalıdır. Şap betonunun kum, çimento ve suyun karıştırılması sonucu elde edildiğini bilmeyenimiz yoktur. Ancak konu bu yapı malzemelerinin miktarlarını hesaplamaya gelince, en tecrübeli şantiyecilerin bile sık sık hata yaptığına şahit oluruz. Şantiyeye fazla söylenen kum ve çimento ziyan olur. Ayrıca kalan malzemeleri atabilmek de ayrı bir derttir. Malzeme eksik geldiğinde ise başka sorunlar ortaya çıkar. Ufak miktardaki malzemeyi şantiyeye göndermek için ayrıca bir nakliye aracı tutmanız gerekebilir ve bu durum size ekstradan sevkiyat ve hammaliye maliyetleri çıkartır. Bu can sıkıcı durumları yaşamamak için kum ve çimento miktarlarını en baştan doğru tahmin etmek çok önemlidir. Malzeme miktarına uygun ebatta bir nakliye aracı seçilmeli, kum ve çimentonun yukarı katlara kolay ve hızlıca taşınması için gerekli olan organizasyonun profesyonelce yapılması gerekir.

Mimarlık robotunun şap hesaplama makinesini kullananlar gerekli malzemelerin miktar ve maliyet hesaplarına anında ulaşıyor. Şap atılacak zeminin en ve boy ölçülerini girdikten sonra, arzu ettiğiniz şap kalınlığını seçmeniz yeterli oluyor. Hesaplama robotu ihtiyacınız olacak kum, çimento ve su miktarını belirttiği gibi, sizin için 2023 senesinin güncel fiyat ortalamalarını baz alarak öngörmeniz gereken malzeme ve işçilik maliyetlerinizi de hızlıca hesaplayabiliyor. Diğer iş kalemlerinizin maliyetlerini de öğrenmenize olanak tanıyan yapı işleri maliyetleri hesaplama uygulamasını yakından inceleyerek keşfedebilir ve bütün şantiye maliyetlerinizi bu şekilde kolayca öngörebilirsiniz. Mimarlık robotunun uygulamasını kullanmak son derece kolay ve tamamen ücretsizdir.

Mimarlık robotunun hesaplama uygulaması aynı zamanda kullanılan malzemelerin özellikleri ve uygulama teknikleri hakkında genel bilgiler verir. Her uygulamadan evvel bir ön hazırlık süreci vardır. Malzemenin tedarik aşaması, yüzeylerin uygulamaya hazır edilmesi, malzemelerin kullanılabilir hale getirilmesi gibi. Bu konular bazen aceleden veya ihmalden dolayı gözden kaçabilir. Oysa başarılı bir uygulamanın sırrı detaylarda gizlidir. Uygulamaya başlamadan evvel mimarlık robotunun hesap makinesi bölümündeki ilgili sayfalardaki hatırlatmalara göz atmanızı bu sebeple tavsiye ederiz. Unutmamak gerekir ki, iyi organize edilmiş ve özenli bir ekip tarafından yürütülen her uygulama genellikle başarılı bir şekilde sonuçlanır.

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X