Dolap ve Kitaplık İmalatları 1

Dolap ve Kitaplık İmalatları

356 İzlenme
0

Özel üretim dolap siparişi verirken dikkat edilmesi gereken pek çok konu vardır. Öncelikle kullanılacak malzemenin özelliklerine hakim olmak gerekir. Bazı malzemelerin sağladığı tasarım esnekliğini diğerleri sağlayamaz. Hangi malzeme ile ne yapabileceğimizi bilmeden sipariş verirsek elde edilen sonuç ya görsel anlamda tatmin etmez yada yanlış malzeme kullanımından dolayı mobilyanın ömrü kısalabilir.

MDF malzeme ile üretilen dolaplar, suntalamdan üretilenlere göre çok daha sağlamdır. Çünkü MDF suya ve neme dayanıklı bir malzemedir. Kolay kolay şişmez ve uzun ömürlüdür. Bunun yanında suntalamın da başka artıları vardır. Fiyat açısından daha uygundur ve çok daha hafif bir malzemedir. Örneğin yere basmayan ve duvara monte edilecek bir dolap üretiyorsak, suntalamın hafif olma özelliği burada çok işimize yarayabilir ve MDF kullanmaktansa suntalamı tercih edebiliriz. Özetle, hiçbir malzeme diğerinden daha iyi değildir. Yerine göre en uygun malzemeyi bilinçle seçebilmek önemlidir.

Dolap ve kitaplık imalatlarını fiyatlandırırken kullanılacak malzemenin metrajı, fire durumu, raf adeti, kapak sayısı, mekanizma ve aksesuarlar, kulp ve kilit isteği gibi pek çok konunun birlikte düşünülmesi gerekir. Üretilen dolapların nakliyesi, asansöre sığıp sığmadığı, teslimat yapılacak mekanın binanın kaçıncı katında olduğu gibi detaylar bile ayrı ayrı önem taşımaktadır. İmalata girecek mobilyanın niteliğine göre en doğru üretim şekline mimar ile mobilyacının birlikte karar vermesi doğru olandır.

Gardrop, raydolap, kütüphane, kitaplık, ayakkabı dolabı, dosya dolabı, TV ünitesi veya lavabo dolabı maliyetlerini detaylı şekilde hesaplamak için, Mimarlık Robotunun dolap maliyeti hesaplama modülünü kullanabilirsiniz. Maliyet hesaplama uygulaması 2024 senesinin güncel malzeme ve işçilik ortalamalarını baz alarak yapı işleri maliyetlerini hesaplar ve üretim aşamaları ile ilgili detaylı bilgi verir. Mimarlık Robotunun hesaplama aracını kullanmak aynı zamanda son derece basit ve tamamen ücretsizdir.

Yorum Ekleyin

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X