Mimarlık Eğitimi Zor mudur?_61c7eb4bc3b39.jpeg

Mimarlık Eğitimi Zor mudur?

Mimarlık eğitimi üniversitelerin mimarlık fakültelerinin mimarlık bölümleri tarafından verilir. Aynı fakültede şehir ve bölge planlama, endüstriyel tasarım, iç mimarlık, grafik tasarım gibi farklı bölümler de yer alır. Ancak aldıkları eğitimin zorluğundan en çok yakınanlar her zaman mimarlık bölümü öğrencileri olur.

  • no reactions
0
Share
Mimarlık ve Sanat İlişkisi_61c7ebc3d196e.jpeg

Mimarlık ve Sanat İlişkisi

 

Milattan önce 1. Yüzyılda yaşayan Vitruvius “De Architectura” adlı kitabında başarılı bir mimarlık için gerekli üç bileşenden söz etmiştir. “Firmitas, Utilitas, Venustas” yani “sağlamlık, kullanışlılık, güzellik” anlamına gelen bu üç bileşen daha sonra yerini Rönesans İtalya’sında “Comodità, Perpetuità, Bellézza” yani “kullanışlılık, süreklilik-kalıcılık, güzellik”e bırakmıştır.

  • no reactions
0
Share
Cosentino City İstanbul Açıldı_653640c821ca1.jpeg

Cosentino City İstanbul Açıldı

Cosentino, City olarak adlandırdığı en yeni showroom mağazasını İstanbul Nisbetiye ON’da açtı. Cosentino’nun uluslararası temsilcileri ve Türkiye ekibinin de katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Cosentino’nun Silestone® markasının iki yeni koleksiyonu ve teknolojik yenilikleri sergilendi.

  • no reactions
0
Share
“Ulus 100. Yıl Çarşısı Korunmalıdır”_630329fbebb87.jpeg

“Ulus 100. Yıl Çarşısı Korunmalıdır”

Ulus Meydanı ve 100. Yıl Çarşısı Anketi'nin sonuçlanmasının ardından, basın açıklaması yayınlayan STK ve Meslek Odaları; Ulus tarihi kent merkezinin korunmasına ve geliştirilmesine yönelik kararların kapsamlı bir planlama neticesinde alınması gerektiğini bir kez daha vurguladılar.

  • no reactions
0
Share

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X