Kadıköy’de Kentsel Dönüşüm ve Hayata Etkileri_61c7e29880d04.jpeg

Kadıköy’de Kentsel Dönüşüm ve Hayata Etkileri

İnşaat makinelerinin daracık Kadıköy sokaklarında tehlike saçmasını geçtik. Moloz arabalarının çoğunun üstlerini örtmeden molozları etrafa döke saça gittiğini de biliyoruz. Dikkatsiz iş yaparak geçtiğimiz senelerde yaşanan acı can kayıplarını da. Hepsi çok üzücü ihmallerin neden olduğu sonuçlardı. Biraz dikkatle hepsi de önlenebilinirdi.

  • no reactions
0
Share
Şantiye Ortamında Doğru İletişim Kurmak_61c7eb8a0d60f.jpeg

Şantiye Ortamında Doğru İletişim Kurmak

Şantiye ortamları birçok iş ortamından, özellikle de ofis ortamından çok daha farklıdır. Kendine has kuralları ve zorlukları vardır. Eğer şantiyede saygı görmek istiyorsanız, sert veya kırıcı değil sadece bilgili olmanız gerekmektedir.

  • no reactions
0
Share
İnşaat Sektöründe İş Güvenliği_61c7e2fdac833.jpeg

İnşaat Sektöründe İş Güvenliği

İş güvenliği, her ne kadar bir maliyet unsuru gibi görünse de, aslında uluslararası kalite standartları kapsamında iş verimliliğinin artırılmasında bir etken olarak tanımlanır. İş gören; güvenli koşullarda daha verimli çalışabilir ve kendini güvende hissettiğinden çok daha az hata yapar. Bu yönden bakıldığında, pragmatik bir faydasından söz edilebilen iş güvenliği kavramı; aslında insan hakları bakımından değerlendirilmesi gereken bir husustur.

1
Share
Kentsel Dönüşümün Hayatımıza Etkileri_61c7e97734408.jpeg

Kentsel Dönüşümün Hayatımıza Etkileri

Giderek artmakta olan kent nüfusuna bağlı olarak kentlerimizde ileriye dönük yapılaşmaya dair projeler geliştirilmektedir. Bu projeler genellikle belediyeler tarafından ortaya konulmuş olsa da girişimciler ve müteahhitler de devreye girebilmektedir. Böylece kentsel dönüşüm dediğimiz uygulamalarla, özellikle eski ve çarpık olan yapılaşmalar ortadan kaldırılarak kentin daha yeni ve modern bir görünüme kavuşması hedeflenmektedir.

  • no reactions
0
Share
Şantiye Mimarının Sahip Olması Gereken Özellikler_61c7eaeae746c.jpeg

Şantiye Mimarının Sahip Olması Gereken Özellikler

İnsanlar için gerekli olan bütün yaşam ve çalışma alanlarını mimarlar tasarlar. Ancak mimarın görevi bununla sınırlı değildir. Mimari projelerin aslına uygun olarak uygulandığını kontrol etmek saha mimarı olarak da anılan, şantiye mimarlarının görevidir.

  • no reactions
0
Share
Phaselis’teki inşaat hakkındaki Koruma Kurulu kararı cep telefonu ile geldi!_64b2f6587ece6.jpeg

Phaselis’teki inşaat hakkındaki Koruma Kurulu kararı cep telefonu ile geldi!

Antalya Kemer’deki Phaselis antik kentinin 1. Derece Arkeolojik Sit alanı içerisinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, tüm itirazlara rağmen sürdürülen halk plajı inşaatında tabela göremeyen vatandaşlar, yüklenici firmadan izin belgesi istediler. Jandarmanın talebi üzerine firma çalışanları telefon konuşması yaptı ve ilgili Kurul Kararı cep telefonu ile geldi!

  • no reactions
0
Share

REKLAM ALANI

Reklam Vermek?
X
X