cloudfront
Mimarobot Logo
KULLANICI
ÖNCEKİ SAYFAYA DÖN

AÇIKLAMA

Görsel Düzenleme Aracı

Mimarlık Robotuna görsel dosyası yüklemeden evvel bu aracı kullanarak bütün gerekli düzenlemeleri kendiniz yapabilir veya bütün görsellerinizi bir profesyonelin yardımına ihtiyaç duymadan kendiniz kolayca oluşturabilirsiniz.

Görselinizi oluşturmadan evvel, öncelikle resmin sınır ölçülerini belirlemek gerekir. Bu ebatların otomatik olarak belirlenmesini istiyorsanız, hazır reklam şablonlarımızdan bir tanesini seçebilirsiniz. Görsel ebatlarını kendiniz belirlemek istiyorsanız, 'Görsel Ebatı' butonuna tıkladıktan sonra en ve boy ölçülerini (piksel) yazmanız yeterlidir.

ŞABLONLAR

Mimarlık Robotunun reklam ve sponsorluk alanlarında yer alacak olan yapı firmaları için şablon kullanımı idealdir. Firmalar reklam alanlarımızda sergilenecek olan görsellerini hazır şablonlarımızı kullanarak kolayca oluşturabilirler.

Örneğin, haber bölümüne reklam vermek isteyen bir katılımcı firma, haber şablonumuzu altlık olarak kullanarak ihtiyaç duyduğu reklam görselini kimseden destek almadan, hızlı ve profesyonelce kendisi oluşturabilir.

DÜZENLEME

Görsellerinizi düzenlerken, üst menüde yer alan butonları amacınıza yönelik bir biçimde kullanabilirsiniz. Her butonun kendine has bir işlevi ve farklı seçenekleri bulunmaktadır. Bir butona tıkladığınızda, seçenekleri belirecektir.

1. Paylaşım: Görsel düzenleme aracımızı sosyal hesaplarınızdan veya e-posta adresinizden çevrenizdeki kişiler ile paylaşmak için lütfen sayfanın sağ üst köşesindeki sosyal medya ve e-posta ikonlarını kullanın.

2. Dosya: Tasarımınıza görsel dosyası eklemeye yarar. Butona tıklayarak fon görselinizi seçebilir veya projenizde kullanacağınız yeni görsel katmanlarını bu butonu kullanarak çağırabilirsiniz.

3. Kaydet: Tasarımınızı bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza kaydetmeye yarar. Görsel kalitesini belirleyip projenize bir isim verdikten sonra, dosyanızı Jpeg veya Png formatında kaydedebilirsiniz.

4. Ölçek: Tasarımınız üzerinde çalışırken görseli yakınlaştırmanızı veya uzaklaştırmanızı sağlar. Mouse kullanarak veya ölçek bölümündeki artı (+) ve eksi (-) butonlarını kullanak zoom özelliğinden faydalanabilirsiniz.

5. Saat İkonu: Tasarımınız oluşturulurken dosya üzerinde yapılan bütün işlemleri liste halinde size sunar. Bu listeden bazı işlemleri seçebilir ve yapılan düzenlemeyi geri alabilirsiniz.

6. Katman İkonu: Tasarımınız oluşturulurken kullandığınız farklı katmanları liste halinde size sunar. Bu listeden bazı katmanları seçtikten sonra tekrar düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

7. Ebatlar: Tasarımınızın dış sınırının genişlik ve yükseklik değerlerini değiştirmenize yarar. Butonu kullanarak görselinizin en-boy ebatlarını düzenleyebilir, oranı koruyacak biçimde veya yüzdeleri kullanarak ayarlayabilirsiniz.

8. Filtrele: Tasarımınıza çeşitli efekt ve filtreler uygulamanıza olanak tanır. 18 adet filtre çeşidi arasından seçim yaparak görsellerinizi kolayca filtreleyebilirsiniz.

9. Kırp: Tasarımınızı belirlediğiniz bir alan dahilinde kalacak şekilde kırpabilirsiniz. Bu işlemi yaparken kolay seçim kutusunu kullanabilir, genişlik ve yükseklik değerlerini girebilir veya hazır oran şablonlarını kullanabilirsiniz.

10. Çevir: Tasarımınızda kullandığınız görsel katmanlarını sağa veya sola çevirebilir veya gerekli gördüğünüzde kendi eksenlerinde yatay veya dikey olarak döndürebilirsiniz.

11. Çizim: Çizim butonu tasarımınız üzerinde çizim yapmanızı sağlar. Hazır çizgi renklerini kullanabilir veya palet ikonu üzerine tıkladıktan sonra dilediğiniz renk tonunu kendiniz ayarlayabilirsiniz.

12. Yazı: Yazı butonu tasarımınıza yazılar eklemenizi sağlar. Hazır yazı renklerini ve fontlarını kullanabilir veya palet ikonu üzerine tıkladıktan sonra dilediğiniz yazı rengi tonunu kendiniz ayarlayabilirsiniz.

13. Arka Fon: Tasarımınızın arka fon rengini seçmenize yarar. Hazır fon renklerini kullanabilir veya palet ikonu üzerine tıkladıktan sonra dilediğiniz renk tonunu kendiniz ayarlayabilirsiniz.

14. Birleştir: Tasarımınıza çağırdığınız görsel ögeleri veya düzenleme sırasında oluşturduğunuz farklı katmanları birleştirmeye yarar. Farklı katmanlar birleştiğinde artık tasarım tek bir görsel olarak algılanır.

Görsel Düzenle