Mimarobot – Serbest Çalışanlar

Contact phone number:

Contact email:

Listeleme Kuralları

– Bu bölümü kullanmadan önce lütfen üst menüden ‘ANA SAYFA’ butonuna tıklayarak sitenin ana sayfasında yer alan Genel Bilgi ve Kurallardaki açıklamaları okuyunuz. Gizlilik Politikamıza ulaşmak için de, Gizlilik bölümüne bakabilirsiniz. Bu bölümü kullanıyor olmanız, bu açıklamalarda yer alan hususları okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

– Siteye üyelik ücretsizdir. Serbest çalışan profilini veritabanına eklemek isteyen katılımcı kullanıcılar, kendilerine en uygun olan listeleme seçeneğini seçmek suretiyle işlemlerine devam edebilirler.

– Sistemde üye olsun ya da olmasın, tüm kullanıcılar sistemi kanunlara, dürüstlük kurallarına ve genel ahlak ilkelerine uygun olarak kullanmak zorundadır. Hem kullanıcıların doğru bilgilere ulaşmasını sağlamak hem de üyelerin iftira ve karalamalara maruz kalmasını önlemek için güncel, doğru ve tam bilgiler vermeniz ve başkalarının haklarına ve itibarına saygı göstermeniz gerekmektedir.

– Mimarobot, sitede listelenen hizmetlerin sağlayıcısı olmadığı gibi, herhangi bir şahıs, kurum ve hizmeti önermek veya teşvik etmek gibi bir amaç da taşımamaktadır. Bu nedenle, Mimarobot site üzerinden kurulan ilişkilerin ve hizmetlerin tarafı değildir ve bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

– Serbest çalışan olarak profilinizin tanıtımını yaparken güncel ve doğru bilgiler sunmanız, hem kullanıcıların hem de sistemde kayıtlı tüm kişi ve kurumların doğru bilgiye ulaşmaları ve mimarlık mesleğinin itibarı ve gelişmesi için son derece önemlidir. Gerçeği yansıtmayan, yalan ve yanıltıcı bilgiler, haksız rekabete yol açabilecek bilgi ve yorumlar sistem tarafından işleme alınmaz, işleme alınmış olanlar silinir ve bu tür içerikleri ekleyen Üyelerin üyelikleri Mimarobot tarafından iptal edilir, kullanıcıların sisteme giriş yapması engellenebilir.

– Katılımcı üyeler tarafından sisteme yüklenen bilgilerin güncelliği ve doğruluğu zaman zaman Mimarobot tarafından kontrol edilecektir. Ancak Mimarobot üyeler tarafından sisteme yüklenen bilgilerin güncelliği, doğruluğu ve tamlığı hakkında güvence vermemektedir.

– Sisteme içerik yükleyen her Üye, yüklediği yazılı, işitsel ve görsel içeriğin hukuki ve cezai sorumluluğunu kendisi taşır, Mimarobot’un bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

– Veritabanımızdaki serbest çalışanlar ile çalışmaya karar vermek veya vermemek tamamen Kullanıcıların takdirinde olup verilecek kararların sonuçları ve sorumluluğu da Kullanıcılara aittir. Mimarobot kullanıcılar ile serbest çalışanlar arasında kurulan ticari veya hukuki ilişkinin tarafı değildir.
Listeleme esnasında siteye yüklenen görsel malzemelerin tamamı listelenen kişinin yaptığı işlerden seçilmiş olmalıdır. Logo, işaret veya şahıs resimleri kullanılmamalıdır.

– Siteye yüklenen görseller 1250x800px (72px/inch) özelliğinde olmalıdır. Bu kurala uyulmadığı taktirde, grafik ekibimiz seçilen görselleri silmek, değiştirmek veya düzenlemek suretiyle müdahale edebilir.

– Kişinin adı, bilgileri ve diğer yazılar (adres, yorum, vs.) sadece büyük veya küçük harflerle yazılmamalıdır.

– Din, dil, ırk ayrımına yönelik olan, genel ahlak kurallarına uygun olmayan, cinsel ve pornografik içerikler ve/veya nefret söylemi içeren yazı ve görseller gönderilirse, listeleme gerçekleşmez ve kullanıcının üyeliği sona erdirilir.

– Listeleme kurallarına uyulmaması sebebiyle tarife bitiminden evvel yayından kaldırılan içeriklere dair hiç bir şartla geri ödeme / para iadesi yapılmaz.

– Listelenen kişilere, kullanıcılar tarafından yorum ve puanlama yapılabilir. Bu yorumlar genel ahlak kurallarına uygun olduğu sürece sitemizde yayınlanacaktır. Katılımcıların, kendi profil sayfalarına yapılan olumlu/olumsuz yorumlara cevap verme hakları ise her zaman saklı olacaktır.

Galeri kullanımı ve yönetici onayını almak konusunda genel tavsiyeler:

– Profilinizin Adı-Soyadı bölümüne adınızı ve soyadınızı yazınız. Takma isim, firma adı veya lakap kullanmayınız.

– Görseller alanında firma logosu, işaret, sembol, vesikalık resmi, kişi fotoğrafları, vb resimler kullanmayınız.

– Görseller kısmında sadece işlerinizden örneklere yer vermelisiniz.

– Galeride yayına giren görsellerin üzerinde firma logosu, çeşitli yazılar, telefon numarası, adres gibi bilgiler bulunmamalıdır.

– Galeri görselleri sadece yapılan çalışmalardan örnekler sunmak ve serbest çalışan uzmanların niteliklerini sergilemesine hizmet etmelidir.

– Vitrin resmi olarak seçilen görsel, çoklu / parçalı resim paftalarından oluşmamalıdır. Yeterince kaliteli bir çözünülürlüğe sahip ve tek bir resimden oluşmalıdır. Aksi halde editörlerimiz duruma müdahale ederek görsellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

– Açıklama bölümü serbest çalışan uzman hakkında genel bilgiler vermek için kullanılmalıdır. Reklam içerikli, övgü ve tezahürat içeren içeriklere yer verilmemelidir.

– Açıklama bölümünde yer alan yazılar anlam ve cümle niteliği taşımak zorundadır. Kelime gruplarından oluşan anlamsız içerikler yönetici onayından geçemez ve galeride yayınlanmaz.

– Yazı fontlarında büyük harf, rengarenk kelimeler ve büyüyen küçülen puntolarda içerikler yazarak dikkat çekmeye çalışmak yöneticinin onay vermemesine sebebiyet verebilir. Galeri içeriklerinin belirli bir formatta olması ve amacından sapmamasına dikkat etmek gerekmektedir.

– İletişim bilgilerinizi, referanslarınızı hatasız ve eksiksiz giriniz.

– Listeleneceğiniz bölümü ve profilinizin sahip olduğu özellikleri gerçekçi bir şekilde seçmeye özen gösteriniz.

– Freelance çalışan kişilerin yer aldığı bu galeride, isim, soyadı, uzmanlıklar, kullanılan bilgisayar programları, şahsi beceriler, referanslar gibi kişisel ve mesleki bilgiler mutlaka yer almalıdır.

– Yayın süreniz boyunca mesleki yetenek ve çalışmalarınızı en gerçekçi şekilde tanımlayacak fotoğraflar ve bilgiler paylaşmanız gerekmektedir. Aksi halde editörlerimiz duruma müdahale ederek profilinizi düzenleme veya yayından kaldırma yetkisini kullanabilir.

– Listeleme işlemi aşamasında veya yayın süresi boyunca katılımcının site kurallarını ihlal etmesi durumunda, Mimarobot katılımcının yayın süresine son verme hakkına sahiptir. Bu işlemler ile ilgili olarak Mimarobot’un bildirimde bulunma veya gerekçe gösterme zorunluluğu yoktur.

– Serbest çalışanlar galerisinde firmanızın reklamını veya tanıtımını yapmaya çalışmayınız. Bu galeri firmalar için değil, serbest çalışan kişiler içindir. Mimarlık/İç Mimarlık firması iseniz mimarlık ofisleri galerisinde yer almalısınız.

– Yanlış galeride olduğunuzu düşünüyorsanız Mimarlık Robotunun bütün galerileri hakkında detaylı bilgiye erişmek üzere buraya tıklayınız.

Son güncelleme: 30/12/2017


SSL Secure