TMMOB 12. Enerji Sempozyumu

aralık, 2019

05ara(ara 5)00:0007(ara 7)00:00TMMOB 12. Enerji Sempozyumu

DEVAMINI GÖSTER...

Açıklama

TMMOB 12. Enerji SempozyumuEnerji, Ekoloji ve Toplumsal Barış” başlığı ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) adına, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından EMO Diyarbakır şubesinin ev sahipliğinde 5-6-7 Aralık 2019 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleştirilecek.

Sempozyum, dünyadaki gelişmelerle birlikte enerji alanını küresel bir perspektiften değerlendirerek, Türkiye’yi de içeren uluslararası enerji politikalarını; bölgesel, ekonomik, jeopolitik, stratejik, kamusal ve hukuki açılardan masaya yatırmayı amaçlıyor.

Enerji, Ekoloji ve Toplumsal Barış konularında uzman olan ve bilgilerini sunarken insandan, doğadan, barıştan, yaşamdan yana taraf olan konuşmacıları bir araya getirmeyi hedefleyen sempozyumda, konuşmacılar görüşlerini 3 özel oturum, 3 teknik oturum ve 3 panelde sunma ortamı bulacaklar. Sempozyum, düşüncelerini, bilgilerini paylaşmak ve tartışmak için herkesin konuşmacı olarak katkı sağlayabileceği Forum ile tamamlanacak.

Sempozyum’da; “Dünya ve Türkiye Enerji Görünümü, Enerji Politikaları, Enerjide Dönüşüm, Enerjinin Toplumsal Maliyeti, Enerjide Demokratik Yönetim, Hasankeyf, Enerji ve Ekoloji, Doğanın Metalaşması ve Mücadele Örnekleri, Tahir Elçi Anısına: Enerji Savaşlarında Yıkılan Kentler ve Kürt Sorunu, Enerji ve Bölgesel Barış” başlıkları ele alınacak. Oturum sonlarında gerçekleştirilecek olan tartışmaların yanı sıra, düzenlenecek panel ve forumlarla konular derinlemesine irdelenecek. 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

EMO Diyarbakır’da 5-7 Aralık 2019’da gerçekleştirilecek, “Enerji, Ekoloji ve Toplumsal Barış” temalı “TMMOB 12. Enerji Sempozyumu”nda, Türkiye’yi de içeren uluslararası enerji politikaları, bölgesel, ekonomik, jeopolitik, stratejik, kamusal ve hukuki açılardan masaya yatırılacak.

 

Etiketler: ekoloji, Elektrik Mühendisleri Odası, EMO, EMO Diyarbakır, enerji, enerji politikaları, Enerji Sempozyumu, Hasankeyf, TMMOB, toplumsal barış

 

Etkinlik Künyesi:

EMO Diyarbakır

TMMOB
http://tmmobenerjisempozyumu.org/2019/

 

Gün-Saat

5 (Perşembe) 00:00 - 7 (Cumartesi) 00:00

X
X