“Spor Mekânları: Bir Spor Seyyahının Görsel Günlüğü” Fotoğraf Sergisi

mayıs, 2019

17may(may 17)00:0013haz(haz 13)00:00“Spor Mekânları: Bir Spor Seyyahının Görsel Günlüğü” Fotoğraf Sergisi

DEVAMINI GÖSTER...

Açıklama


Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, 17 Mayıs- 13 Haziran 2019 tarihleri arasında mimar ve fotoğrafçı Sena Özfiliz’in “Spor Mekânları: Bir Spor Seyyahının Görsel Günlüğü” başlıklı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

20 yılı aşkın bir süredir geniş bir coğrafyada spor alanlarının izini süren Sena Özfiliz, kentsel ölçekte ya da bireysel olarak deneyimlenen bu alanların kent ve kentliyle ilişkisini mercek altına alıyor. Gözlemlerinde spor, oyun ve yarışmanın günlük hayatlarımızda artan rolüne dikkat çeken fotoğrafçı, izleyicileri, büyük etkinlikler için inşa edilmiş dünyanın en görkemli spor yapılarından, beklenmedik ve ilgi çekici yerlerde karşımıza çıkan spor mekânlarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor.  

Açılışı 17 Mayıs günü gerçekleştirilecek olan “Spor Mekânları: Bir Spor Seyyahının Görsel Günlüğü” Fotoğraf Sergisi, 13 Haziran gününe kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Sergi Salonu’nda görülebilecek.

*

Sena Özfiliz hakkında
1974 yılında Eskişehir’de doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Lisans, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. Çeşitli Üniversitelerde “Spor Mimarisi” seçmeli dersi ve seminerler verdi. 2005 yılından beri Uluslararası Mimarlar Birliği Spor ve Serbest Zaman değerlendirme Çalışma Grubu’nun (UIA Sport & Leisure)  üyesidir.

Fotografik üretimleri, kentsel mekân ve zaman- mekân- fotoğraf ilişkisine odaklanan sanatçı, serbest mimarlık fotoğrafçılığı çalışmalarını, mekânların gündelik hayatlarını irdelediği “Archilifography” yaklaşımıyla İstanbul merkezli olarak sürdürmektedir.

Etiketler: 

Etkinlik Künyesi:


Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Sergi Salonu

A. Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kemankeş Cd. No:31, 34425, 34425 Beyoğlu/İstanbul

 

Gün-Saat

Mayıs 17 (Cuma) 00:00 - Haziran 13 (Perşembe) 00:00

X
X