Seçilmiş Aileler: Tomer Heymann Film Programı

kasım, 2019

13kas(kas 13)00:0029(kas 29)00:00Seçilmiş Aileler: Tomer Heymann Film Programı

DEVAMINI GÖSTER...

Açıklama


Pera Müzesi Film Programları, 13-19 Kasım tarihlerinde usta belgesel yapımcısı ve yönetmen Tomer Heymann’ın aile kavramını sorgulayan altı filmini izleyici ile buluşturacak.

Pera Film’in sinemaseverlere sunduğu Seçilmiş Aileler: Tomer Heymann programı, İsrail’in önde gelen belgesel film yapımcısı ve yönetmenlerinden Tomer Heymann’ın retrospektif niteliğindeki altı farklı çalışmasına odaklanıyor. Gösterimi 13-19 Kasım tarihleri arasında Pera Müzesi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek seçki, içinde doğup büyüdüğümüz aile kavramını, seçtiğimiz aileleri ve bir aradalıktan doğan duyguları dürüst ve hassas bir yaklaşımla ele alan belgesellerden oluşuyor.

Kağıt Bebekler

Programda, bir oyunculuk koçunu ve eğittiği “suçlu” çocukları odağına alarak toplumsal cinsiyeti ve birbirini anlayabilmenin gücünü ortaya koymaya çalışan belgesel Bu Beni Biraz Korkutuyor; değişen küresel göç modelleri ile genişleyen aile kavramını İsrail’de yasadışı olarak yaşayan Filipinli trans seks işçilerinin bakış açısıyla işleyen Kağıt Bebekler; Heymann’ın Andreas Merk’le tanışması üzerinden ilerleyen, kökler ve aşk hakkında samimi bir portre çizen Sevgilimi Ben Vurdum; aile, kayıp ve evsizliğin zihin haritalarını birleştiren dokunaklı film Taçsız Kraliçe; çekimleri sekiz yıl süren, prova çekimleriyle şimdiye kadar hiç yayınlamamış geniş bir arşiv seçkisi ve nefes kesen dans sekanslarını harmanlayan Mr. Gaga ve son olarak, iki farklı dünyada yolunu bulmaya çalışırken aynı zamanda gerçek benliğini korumaya çabalayan Saar Maoz’un yolculuğunu aktaran Şimdi Kim Sevecek Beni? filmi yer alıyor.

Şimdi Kim Sevecek Beni?

Yönetmenle Konuşma Etkinliği
Program kapsamında 24 Kasım Pazar günü saat 15.00’te gerçekleşecek Taçsız Kraliçe (The Queen Has No Crown) adlı film gösteriminin ardından izleyiciler, sinema yazarı Nil Kural’ın yönetmen Tomer Heymann ile yapacağı söyleşiye de katılma olanağı bulacaklar.

Gösterim programı ve detaylı bilgi için tıklayın

Etiketler: 

Etkinlik Künyesi:


Pera Müzesi

Pera Müzesi

A. Meşrutiyet Caddesi No.65 34430 Tepebaşı-Beyoğlu-İstanbul

 

Gün-Saat

13 (çarşamba) 00:00 - 29 (Cuma) 00:00

X
X