Graeme Brooker: ‘Radikal Miraslar’

ocak, 2020

09oca00:0000:00Graeme Brooker: 'Radikal Miraslar'

DEVAMINI GÖSTER...

Açıklama


İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü davetiyle 8-10 Ocak arasında bir atölye çalışması yürütmek üzere İstanbul’a gelen, Londra Royal College of Art (RCA) İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Graeme Brooker 9 Ocak günü SALT Galata’da.

Graeme Brooker, miras fikrini bir yapıda bulunan, tahlil edilmesi ve anlaşılması gereken yeni kullanımlar için tekrar ele alınacak unsurlar olarak tanımlamaktadır. Mirasın radikalleşmesi ise, bu yapıların niyet edilmedikleri bir işleve uyarlandığında ortaya çıkıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nde yürüttüğü özel atölye çalışmasının bir parçası olan bu konuşmada Brooker, kendisinin ve başka birçok tasarımcının radikal mirası ele alma yöntemini tartışmaya açmaktadır. “Radikal Miraslar” başlıklı bir konuşma yapacak olan Prof. Graeme Brooker’ın etkinliği 9 Ocak günü saat 19:00’da başlayacak.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın

 

*

Graeme Brooker hakkında

Royal College of Art, Londra İç Mimarlık Bölümü Başkanı Graeme Brooker, iç mekân ve özellikle mevcut yapıların yeniden kullanımı üzerine birçok yayın yapmıştır. Kitapları arasında Key Interiors Since 1900 (Laurence King 2013), Adaptations (Bloomsbury 2016) ve Brinkworth: So Good So Far (Lund Humphreys 2019) sayılabilir. Ayrıca Sally Stone ile birlikte, aralarında geniş ölçüde takdir edilen Re-readings: Interior Architecture and the Design Principles of Remodelling Existing Buildings kitabının da bulunduğu mekân tasarımı odaklı sekiz eseri bulunmaktadır. Yazarların, İç Mekân Tasarımı Nedir? kitabı 2011 yılında YEM Yayınevi tarafından Türkçe’ye çevrilmiştir. Brooker, “Interiors: Design: Architecture: Culture (Bloomsbury)” ve IDEA dergilerinde editörlük ve kurucusu olduğu Interior Educators (IE) derneğinde on yıldan uzun süredir yöneticilik yapmaktadır. Kendisi şu sıralar The Story of the Interior (Phaidon 2021) kitabı üzerinde çalışmaktadır.

Etiketler: Atölye Çalışması, Bilgi üniversitesi, etkinlik, Graeme Brooker, İstanbul Bilgi Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü, Londra Royal College of Art, Radikal Miraslar, SALT, SALT Galata, söyleşi

Etkinlik Künyesi:

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü  

Gün-Saat

(Perşembe) 00:00 - 00:00

X
X