Bozkırın Ruhu – Anka Vakfı 2. Açıkhava Heykel Yarışması

mayıs, 2020

15may01eylBozkırın Ruhu – Anka Vakfı 2. Açıkhava Heykel Yarışması

DEVAMINI GÖSTER...

Açıklama

Erciyes Üniversitesi Rektörlük Güzel Sanatlar Bölümü tarafından açılan, doğa, tarım, insan ve sanat temalı heykel yarışmasına ilk başvuru için son tarih 1 Temmuz 2020.

AMAÇ:

Anka Vakfı Açık Hava Heykel Yarışması’nın amacı Anadolu’da, özellikle kültür sanat alanında çoğunlukla kurak kalmış bozkır kuşağında sanatı ve sanatın gündelik yaşamın içindeki varoluşunu desteklemek; doğa ve tarımın insanla ve sanatla, bireyle ve yaratıcılıkla bağlantısını vurgulamak; genç sanatçıları doğa, tarım, sürdürülebilirlik alanında düşünmeye teşvik etmek ve sanat alanında yetenekli ve yaratıcı kişileri özendirerek desteklemektir. Yarışma aynı zamanda Anka Vakfı’nın temel ilkelerinden olan, kültür ve sanatın, kırsal kalkınma ve çağdaş yaşamın vazgeçilmez bir parçası olduğu inancını vurgulama amacı gütmektedir.

TEMA:

Doğa, tarım, insan & sanat

BOYUT & MALZEME:

Yarışmaya katılacak eserlerde boyut ve malzeme kısıtlaması olmamakla birlikte eserlerin açık alanda, doğada, kırsal alanlarda sergilenebilir dayanıklı malzeme ile üretilmiş olmaları beklenmektedir.

KATILIM KOŞULLARI:

 • 2020 yılı ANKA VAKFI 2. AÇIK HAVA HEYKEL YARIŞMASI katılımı ücretsizdir.
 • Yarışmaya seçici kurul üyeleri ile birinci derece yakınlıkları olanlar dışında, 18 – 35 yaş (dahil) arasında, plastik sanatlar eğitimi almış sanatçılar, sanat eğitimine devam eden öğrenciler ve bu alanda çalışmaları bulunan herkes katılabilir.
 • Heykeller açık hava koşullarına uygun boyut ve dayanıklılıkta olmalıdır.
 • Tüm başvurular

  Bilgi için:

  ERÜ Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı

  Telefon: 0 (352) 207 66 66 (34173-12128)

  Web:  / 

  e-posta adresine gönderiniz. İncelendikten sonra onay e-postası gönderilecektir.

 

Konum: [email protected]

Düzenleyen: Erciyes Üniversitesi Rektörlük Güzel Sanatlar Bölümü

 

Gün-Saat

Mayıs 15 (Cuma) 00:00 - Eylül 1 (Salı) 00:00

X
X