Artifex Ludens – Sanatla Oyun

ekim, 2019

25eki01marArtifex Ludens – Sanatla Oyun

DEVAMINI GÖSTER...

Açıklama


Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi ile İstanbul Oyuncak Müzesi tarafından düzenlenen Artifex Ludens – Sanatla Oyun başlıklı sergi 25 Ekim tarihinden itibaren Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde ziyaret edilebilir.

Artifex Ludens – Sanatla Oyun: Sunay Akın Sanatın Oyuncakları Koleksiyonu’ndan Bir Seçki” sergisi Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi ile İstanbul Oyuncak Müzesi’ni; sanat, tarih ve oyuncaklar arasındaki ilişkileri inceleyen ortak bir sergide buluşturuyor.

Sergide; Van Gogh’dan Mozart’a, Frida Kahlo’dan Salvador Dali’ye, Elvis Presley’den, Edgar Allan Poe’ya kadar birçok ünlü sanatçının figürleri ve oyuncak enstrümanları yer alıyor. Müzik, edebiyat, resim ve sinemanın tarihini oyuncaklar üzerinden anlatan sergi; her yaştan sanatsevere farklı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor. Erimtan Müzesi’nde, sergi kapsamında söyleşiler, çocuk, genç, yetişkin atölyeleri ve konserler düzenlenecektir.

Marcus Graf’ın küratörlüğünde ve Önokul Yeşilçizgi ana sponsorluğunda hazırlanan sergi üstlendiği sergi, 1 Mart 2020 tarihine dek Erimtan Müzesi‘nde 10:00 -17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Etiketler: Artifex Ludens, Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Erimtan Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi, Marcus Graf, Sanatın Oyuncakları Koleksiyonu, Sanatla Oyun, sergi, Sunay Akın

Etkinlik Künyesi:

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi

A. Kale M. Gözcü S. No:10 Altındağ Ankara

 

Gün-Saat

Ekim 25 (Cuma) 00:00 - Mart 1 (Pazar) 00:00

X
X